Уперше ця автобіографічна історія життя та боротьби за право мати власні погляди, які суперечать поглядам влади, видатного українського громадського діяча та математика Леоніда Івановича Плюща, одного з найвідоміших дисидентів у Радянському Союзі була видана ще у 1979 році. Автор ділиться в ній своїми переживаннями та історичними фактами, свідком яких він став.
У СРСР дисидентський рух набув поширення у 1960-х – на початку 1980-х років. Його учасники відкрито піддавали сумніву й критикували офіційну комуністичну ідеологію та політику. В Україні до цього руху належали такі відомі письменники як Ліна Костенко, Іван Драч, Василь Симоненко та багато інших.
Одним з дисидентів був і Леонід Іванович Плющ – інженер-математик інституту кібернетики АН УРСР, який паралельно займався громадською діяльністю, входив до представництва Української Гельсінської групи. За свою правозахисну та дисидентську діяльність зазнавав тиску від влади, був звільнений з роботи, після чого за сфабрикованим діагнозом був насильно поміщений до психіатричної лікарні, де провів біля 3 років.
Лише завяки розголосу серед міжнародної спільноти він опинився на волі та імігрував до Франції. В еміграції він написав книгу «У кранавалі історії. Свідчення», яка була видана п’ятьма мовами. В ній автор не тільки розповідає власну життєву історію, а й в цілому знайомить з історією боротьби українських дисидентів.
Ця книга допомагає зрозуміти, чому про життя в СРСР він написав: «Жити в цій мерзенній країні стало неможливо, бо не видно було реальних ефективних методів боротьби з бандитською владою».
Книга написана для широкого кола читачів.
В79452
821(477)'06
П 40
Плющ Леонід.
У карнавалі історії: свідчення : [мемуар-автобіогр.]/ Леонід Плющ ; переклала з рос. Дзвінки Матіяш ; [ред. С. С. Скляр ; авт. передм. О. С. Забужко]; [вид. підгот. за підтримки Укр. культ. фонду] - Київ : Комора, 2018. - Текст в авт. ред. 2002 р., з дод.. - 717 с., ISBN 978-617-7286-38-6
Персоналії: Плющ Л.
УДК: 821.161.1(477)'06-94=161.2