Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Реалізовуємо

 •  

  Проєкт

  «Говоримо українською, читаємо українське»

 • Проєкт успішно реалізовується в бібліотеці майже дев'ять років, має на меті сприяти створенню україномовного середовища в місті Херсоні та популяризації сучасної української художньої літератури. Тож його актуальність для нашого Південного регіону важко переоцінити.

  У рамках проєкту відбуваються:

  • щотижневі безкоштовні заняття з української мови, які допомагають згадати всі правила правопису, збагатити лексику, опанувати норми культури мови (щосуботи 11:30);
  • засідання мовно-літературного клубу «Дивослово», зустрічі якого спрямовані на подолання мовних бар'єрів при спілкуванні українською; обговорення творів української класичної та сучасної літератури (щосереди о 16:00);
  • презентації книг українських авторів (за анонсами слідкуйте на сайті бібліотеки та на сторінках бібліотеки в соцмережах);
  • тематичні огляди художньої літератури.

  Шановні друзі! Якщо ви шукаєте цікавих однодумців та україномовне середовище, чекаємо вас у Гончарівці! Дозвольте українській полонити світ ваших думок!

 •  

  Бібліотека – хаб цифрової освіти

 • У сучасному світі людині важливо володіти навичками роботи у цифровому середовищі, аби щодня ефективно та безпечно застосовувати новітні технології: у роботі, навчанні, дозвіллі, для вирішення побутових питань тощо.
  Хаби цифрової освіти – це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до мережі «Інтернет» та пройти навчання з інформаційної грамотності.
  Враховуючи сучасні потреби суспільства та наявність цифрової нерівності, бібліотека переорієнтовує свою діяльність: започатковує різноманітні курси, тренінги і консультації для підвищення рівня інформаційної компетентності користувачів, створює умови для самореалізації особистості у світі електронних технологій, забезпечує більший комфорт щоденної онлайн-діяльності.
  Мета підвищення цифрової освіти громадян об’єднує такі бібліотечні проєкти: «Бібліотечна академія», «Держава у смартфоні», «Школа інформаційної грамотності», «Територія інформаційного комфорту», «Шлях до успіху».
 •  

  «Бібліотека-лікарня: простір здоров’я громади»

 • Здоров'я – одна з основних умов щастя людини, тому на базі Гончарівки реалізується соціокультурний проєкт «Бібліотека-лікарня: простір здоров’я громади».

  У рамках проєкту проводяться заходи, спрямовані на підвищення рівня медичних знань серед різних категорій користувачів, виховання відповідальності за власне здоров’я та розуміння того, що воно – найбільша цінність, дарована людині. Передбачено проведення зустрічей із практикуючими лікарями та психотерапевтами, організовуються лекції на різноманітні теми, години здоров’я, під час яких відвідувачі отримують відповіді на питання, які їх хвилюють, і мають доступ до певних медичних послуг (вимірювання тиску, експрес-діагностика цукрового діабету, перевірка стану зору тощо).

  Бібліотека співпрацює з Херсонською міською клінічною лікарнею ім. Є. Є. Карабелеша, що дає позитивні результати для розвитку проєкту.

 • Проєкт «Мій шлях до успіху»

 • У 2014 році Гончарівкою спільно з Херсонським міським центром зайнятості було розпочато проєкт «Мій шлях до успіху», спрямований на розширення ринку надання якісних соціальних освітніх послуг вразливим категоріям населення.
  Мета проєкту: підвищення поінформованості та конкурентоздатності громадян, які втратили робочі місця.

  Завдання проєкту: проведення працівниками бібліотеки низки інформаційно-консультаційних заходів для клієнтів Центру:

   - тематичні семінари для цільових категорій населення;

   - зустрічі задля психологічної підтримки окремих груп;

  - тренінги з розвитку нових вмінь і навичок, зокрема з використанням мережі «Інтернет».

 • Краєзнавчий лекторій

  «Цікава історія»

 • Ви досі не знаєте про модні тенденції старого Херсона, його кримінальне минуле, відомих винахідників, пов’язаних із нашим краєм? Усе таємне й нерозгадане вас захоплює? Ви полюбляєте переглядати відео і мультимедійні презентації? Отже, проєкт «Цікава історія» саме для вас – розташовуйтесь зручніше та насолоджуйтесь переглядом (сторінка проєкту).

 •  

  Літературно-просвітницький проєкт 

  «Від класики – до сучасності»

 • У художній літературі є твори, перевірені роками, які й сьогодні викликають інтерес у суспільстві. А є сучасні й неординарні, за якими варто постійно стежити, оцінювати та обговорювати їх. 
  Цей проєкт – слушна нагода познайомитися ближче із українськими класиками і сучасними письменниками, популярними в Україні та за кордоном.
  Вашій увазі пропонуємо літературно-мистецькі вечори, вечори-портрети, поетичні інтерв’ю, присвячені українським авторам.* Від сміхотворця Павла Глазового – до мисткині жіночої прози Ірен Роздобудько. Від поетки вогняних меж Олени Теліги – до майстрів слова Братів Капранових. Від «Неприборканої» Ірини Вільде – до «Іншого» Юрка Іздрика.**
  У вас є право вибору «письменника до душі»!
   
  * Заходи проводяться для організованих груп – за попередньою домовленістю. Телефон для довідок: (0552) 22-64-48.
  ** Проєкт присвячений письменникам-ювілярам 2022 року.
 •  

  Пізнавально-розважальний проєкт

  «Бібліоканікули»

 • Канікули. З яким нетерпінням на них чекають школярі, адже саме в цей час можна насолодитися повноцінним відпочинком від навчання. Однак як їх провести так, щоб запам'ятати надовго?
  Рішення є!
  Запрошуємо вас до співпраці в рамках пізнавально-розважального проєкту «Бібліоканікули»!*
  Протягом канікулярного періоду школярі зможуть гарно відпочити, помандрувати сторінками улюблених книг, пограти в пізнавальні ігри, відвідати різноманітні майстер-класи, екскурсії книгозбірнею та містом.
  Наша мета – показати учням, що бібліотека не тільки «дім» книг, але і територія захоплюючих та веселих пригод. 
  «Бібліоканікули» – унікальна можливість для дітей відвідати відмінний від шкільного простір творчості й спілкування, який і стане найкращим майданчиком для втілення фантазій і талантів.  
  Тож, тільки ваше щире шалене бажання розфарбувати яскравими кольорами життя своїх дітей чи вихованців здатне зробити їх канікули незабутніми!
   
  * Учасниками проєкту можуть стати: батьки, заклади всіх освітніх рівнів, пришкільні та міські табори відпочинку для дітей.
  Попередній запис на заходи і довідки за тел.: (0552) 22-64-48.
 • Проєкт

  «Бібліотека під хмарами»

 • Новий проєкт «Бібліотека під хмарами» – це комплекс активностей open-air із метою реклами, PR і нетворкінгу Гончарівки на вулицях Херсона.
  Протягом літніх місяців минулих років група працівників бібліотеки своїми заходами оптимізовує роботу бібліотеки в умовах «теплого» сезону і карантинних обмежень. Це також підвищує ступінь інтегрованості організації в культурне життя міста, розвиває і підтримує робочу базу даних можливих партнерів для роботи з ними в холодний період.
  Завдання проєкту – проведення регулярних узгоджених рекламних і піар-дій безпосередньо на вулицях міста і нетворкінг корисних знайомств.
  Цільова аудиторія – представники всіх соціальних і вікових груп, які можуть стати потенційними користувачами послуг і ресурсів бібліотеки.

Календар подій

    1 2 3 4
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930