Фонди

Фонди

Фонд бібліотеки – це понад 900 тис. пр. документів, виданих більш ніж 70 мовами. Найбільш цінна частина – фонд краєзнавчих видань, місцеві видання, колекції. До колекцій належать видання з автографами авторів, книги гражданського друку, прижиттєві видання творів діячів науки, культури і літератури, зібрання мініатюрних видань, взірці поліграфічного мистецтва. 

Основний фонд

Основний фонд – це універсальне зібрання друкованих видань: книг, брошур, періодичних видань з різних галузей знань українською та російською мовами.
Склад фонду відображено у системі карткових каталогів і картотек бібліотеки.

Знайти необхідний документ можна за допомогою електронного каталогу, друкованих каталогів, що розташовані на 3-му поверсі книгозбірні.
Видання з основного фонду видаються відвідувачам у читальному залі відділу обслуговування
(4-й поверх).

 Довідково-бібліографічний фонд

Довідково-бібліографічний фонд включає бібліографічні, реферативні та довідкові видання (друковані та електронні). Фонд знаходиться у відділі наукової інформації та бібліографії (3-й поверх).

Склад фонду розкрито у системі каталогів і картотек бібліотеки.
Довідкові та бібліографічні видання представлені в усіх відділах бібліотеки.
 

Фонд періодичних видань

Фонд періодичних видань включає газети і журнали російською, українською та іноземними мовами. Фонд газет включає центральні та місцеві газети. До фонду журналів входять наукові, науково-популярні, виробничі та масові видання.
Склад фонду періодичних видань представлено у ретроспективних друкованих каталогах газет і журналів та поточних зведених каталогах періодичних видань, передплачених бібліотеками м. Херсона.

Газети поточного року та журнали активного попиту (в основному останніх 3-х років видання) знаходяться у підсобних фондах відділів: відділі мистецтва, відділі краєзнавства, відділі документів іноземними мовами, науково-методичному відділі, відділі обслуговування користувачів, відділі документів з медичних наук. Періодичні видання минулих років знаходяться у веденні відділу зберігання та реставрації бібліотечних фондів і можуть бути замовлені у відділі обслуговування користувачів.

Фонд нотних видань і звукозаписів

Спеціалізований фонд, який включає друковані нотні видання, звукозаписи (грамплатівки, аудіокасети, компакт-диски). У фонді представлена українська та зарубіжна класична музика.

Склад фонду розкрито в системі друкованих каталогів і картотек бібліотеки і відділу мистецтв, електронному каталозі. Документи з фонду можна замовити у відділі мистецтв.

До послуг користувачів
обладнання для прослуховування вінілових дисків та різноманітні музичні інструменти: фортепіано, скрипка, баян і гітара.

Фонд документів з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства

Спеціалізований фонд, який формується як база для ведення науково-методичної та науково-дослідної роботи в області бібліотекознавства та книжкової справи. У фонді збираються книги, журнали, брошури і видання, що продовжуються українською та російською мовами. Документи знаходяться у веденні науково-методичного відділу (3-й поверх) у відкритому доступі.

Склад фонду розкрито у  системі каталогів і картотек бібліотеки. Видання з бібліографознавства представлені також у фонді відділу наукової інформації та бібліографії.

Обмінний та резервний фонди

Обмінний фонд бібліотеки універсальний за змістом. Фонд включає різні види документів російською та українською мовами. Обмінний фонд складається з дублетних примірників та непрофільних відносно основного фонду видань бібліотеки. Обмінний фонд служить для книгообміну між бібліотеками України та регіону. Книгообмін здійснюється на основі попередніх заявок від бібліотек та під час безпосереднього відбору в фонді.

Резервний фонд
це запасний фонд бібліотеки, основне призначення якого поповнення існуючого фонду бібліотеки у випадку втрати або зносу основного примірника. Резервний фонд універсальний за змістом.
Обмінний та резервний фонди знаходяться у веденні відділу формування документного фонду.

Фонд рідкісних і цінних видань

До складу цього фонду входять друковані видання російською, українською та іноземними мовами, видані до 1924 р., а також колекції рукописів, книг з автографами,  мініатюрних видань. Фонд включає книги, брошури, журнали, карти, образотворчі видання.

Склад фонду відображено у каталогах і картотеках відділу рідкісних і цінних видань та частково в електронному каталозі бібліотеки. Користуватися фондом можна лише у читальній залі відділу рідкісних і цінних видань (3-й поверх).

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
25262728293031
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день