Головна Ресурси бібліотеки Друге життя забутих книг

Друге життя забутих книг

«Є книги, незаслужено забуті;
нема жодної, яку б незаслужено пам'ятали...»

Вістей Х’ю Оден

Важко уявити життя без книг: художніх, науково-популярних, довідкової літератури. Роль літератури величезна, її важко переоцінити. Але, на жаль, іноді багато хороших книг не користуються великим попитом і стоять без руху на полицях. Відділ зберігання та реставрації бібліотечних фондів пропонує до вашої уваги проєкт «Друге життя забутих книг».

Своїми дослідженнями історик, письменник, краєзнавець Віктор Савченко розвінчує багато міфів у історичній науці. Він належить до тієї когорти сучасних літописців, які вміло поєднують історію з вільним викладом. Віктор Анатолійович Савченко – доктор історичних наук. Народився  13 грудня 1961 року в Одесі. Закінчив історичний факультет Одеського університету, аспірантуру та захистив кандидатську дисертацію з історії анархістського руху в Україні в 1917-1921 рр. (першу в український історіографії з цієї теми). Автор довгий час збирав та аналізував матеріали з історії бандитизму в Одесі, що стали у нагоді для написання 150 статей, які були опубліковані в одеській пресі з 1998 по 2003 рр.

Першою сторінкою у проєкті буде творчість Нобелівського лауреата українського походження Світлани Алексієвич. Теми її книг хвилюють багатьох людей в різних країнах світу. Її твори видані в Україні, Росії, США, Німеччині, Англії, Японії, Швеції, Франції, Китаї, В’єтнамі, Болгарії, Індії та інших країнах.

Про подвиг героїв, що зчинили повстання у Собіборі, знято багато фільмів, написано кілька книг і сотні статей. В музеї Голокосту «Яд ва-Шем» м. Єрусалим повстанню в Собіборі належить одна з найпомітніших експозицій, і кожен ізраїльський школяр, студент, солдат знайомий із нею. Доля повстанців в Собіборі склалася по-різному: частину з них німцям вдалося знайти і знищити, інші стали партизанами і воювали з нацистами. До кінця війни в живих залишилось небагато. Один з них – уродженець Херсонської області Аркадій ВайспапірВідділ зберігання та реставрації бібліотечних фондів пропонує простежити за подіями Собібору за допомогою книги, яка побачила світ 2016 року, – «Прорив у безсмертя. Повстання у таборі Собібор».

Серед когорти видатних діячів України, які боролися за українське національне виховання молоді, зокрема таких, як Т. Шевченко, І. Франко, М. Грушевський, С. Русова, І. Огієнко, К. Ушинський, особливо своєрідною є постать видатного педагога-новатора, психолога, письменника Григорія Ващенка. Він відстоював гармонійне виховання усіх трьох елементів душі: розуму, почуттів і волі відповідно до обдарованості та інших природних властивостей людини.
Сучасну українську естраду важко уявити собі без заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри культурології Національного аграрного університету, лауреата літературних премій ім. Нечуя-Левицького та ім. Дмитра Луценка, автора поетичних збірок «Тепла прорість», «Щирість», «Зустріч із літом», «Напруга дня», «Передчуття слова», «Допоки живу», «Біля осіннього багаття», «Пісні. Поезії» та інших – Вадима Крищенка. За пісенні здобутки йому присвоєно рідкісне для поета звання народного артиста України.
Бісероплетіння як вид мистецтва за радянських часів було малопоширеним, особливо в центральній частині України. У технології виготовлення творів із бісеру найціннішим є доробок майстра народної творчості Енгеліси Литвинець. Відома мистецтвознавиця, майстриня художньої вишивки та бісероплетіння Енгеліса Микитівна Литвинець з ентузіазмом віддавала багато часу для збереження і розвитку цього виду мистецтва.

Коментарі

Anonymous
03.07.2017 15:05
Дуже цікава інформація.Дякуємо.
Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 1314
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 2728
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день