Сьогодні ми з вами поговоримо про історію одного хлопця, ім’я якого точно знає кожен з вас. Звати його Форрест Гамп.
У 1994 році вийшов однойменний фільм, режисером якого був Роберт Земекіс. Ця екранізація стала найуспішнішою роботою режисера, як за думкою глядачів, так і професійних критиків. Фільм посів перше місце за касовими зборами у 1994 році та отримав 38 нагород по всьому світу, у тому числі й 6 премій славнозвісного «Оскара».
Та ми з вами будемо говорити не про кінострічку, а про її першоджерело – книгу «Форрест Гамп» американського письменника Вінстона Грума.
Це як раз той випадок, коли фільм та книга відрізняються кардинально. І не лише у подіях, а й характері головного героя. Форрест з кіно та Форрест з книги – дві абсолютно різні людини.
Форрест Гамп – розумово відстала людина, яка ділиться з нами своєю історією життя. «Я – ідіот від народження. IQ в мене близько сімдесяти, і це багато про що говорить…Так, не заперечую, я не надто кмітливий, але кмітливіший, ніж вважають люди, просто в моєму мозку все відбувається не так, як у всіх».
З Форрестом трапляються такі історії, у які важко повірити. І на початку кожної своєї пригоди він чує одні й ті ж слова: «хлопець, людям кажуть таку пропозицію раз в житті» або «це твій шанс у житті».
Форрест міг би все життя прожити в інтернаті, однак Вінстон Грум обрав для нього зовсім іншу долю. Письменник проводить свого героя та читачів через найважливіші події американської історії другої половини XX століття.
Форрест грав у великий професійний футбол, навчався в коледжі, став героєм В’єтнамської війни, спілкувався з двома президентами Америки, полетів у космос, чотири роки прожив на острові з людожерами, знявся в кіно, заробив мільйони у власному бізнесі і все життя незмінно кохав Дженні Керан. І це – лише частина з усього, що відбувається на сторінках книги.
Вінстон Грум не просто так насичив життя Форреста чималою кількістю подій. Таким чином він розкрив зворотній бік «американської мрії», яку прагнули досягти будь-якою ціною мешканці Сполучених Штатів.
Письменник зачіпає питання системи освіти, руху за мир і пацифізм. Він розказує не лише про війну, а й про пост-воєнний період. Грум висміює американців за те, що вони дивляться постановочні реслінгові бої, учасники яких мають не лише дурнуваті прізвиська, а й такий самий вигляд. Навіть політ у космос викликає багато питань. Чому саме такі учасники цієї надзвичайно важливої не лише для Америки, а й для цілого світу експедиції?
Ця книга з легкістю може зайняти перші рядки списку видань, які реально прочитати за ніч. Тут немає довгих описів природи чи розлогих філософських міркувань. І це точно та книга, яку буде обговорювати ще не одне покоління читачів.
Тож запрошуємо вас поглянути на світ очима Форреста Гампа та ще раз переконатися, що при бажанні ми можемо досягнути будь-якої мети.
Авторка відгуку: Анастасія Козак
Коментарі