Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Свято хранителів джерел мудрості

Меню розділу

 Свято хранителів джерел мудрості

Уже в 9-10 столітті в Київській Русі рукописні, книги нази­вали "джерелами мудрості", "ріками, що наповнюють Всесвіт", "втіхою сумуючих". Їх дуже цінували і берегли, як справжні скарби. Щоправда саме слово "бібліотека* з'я­вилося лише у кінці 15 ст,, та й то з роз'ясненням збоку -"книжный дом". Нині ж воно звичне і знайоме кожному з нас, так само, як і професія бібліотекаря. А в останній день верес­ня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек.

Обласна бібліотека ім. Оле­ся Гончара зробила останні три дні справжнім святом для всіх любителів книги: і читачів, і співробітників не тільки місь­ких, але й сільських бібліотек, і для всіх бажаючих. Заступ­ник Генерального директора бібліотеки ім. Олеся Гончара Галина Шендерук розповіла, що вже 28 вересня відбувся об­ласний фестиваль сільських бібліотек "Бібліотечна палітра Херсонщини" під девізом "Ві­ват, бібліотеко!" У ньому взя­ли участь дев'ять кращих сіль­ських осередків книжної куль­тури, які яскраво і творчо пре­зентували свою роботу. Кра­щими визнали Новопавлівську (Каланчацького р-ну), Веле­тенську (Білозерського р-ну), села Асканія-Нова (Чаплинський р-н) та Тарасівську Цюрупинського р-ну. Переможці от­римали призи від обласного Управління культури: телевізо­ри з приставками за 1 і 2 місця та магнітоли —за треті.

Дуже сподобався учасникам флеш-моб на площі біля нашої головної бібліотеки: грала му­зика, люди танцювали, вигуку­вали: "Віват, бібліотеко!", а згодом випустили в небо двісті повітряних кульок з візитками свого закладу. Безперечно, це додасть йому нових читачів. А ще цього дня урочисто відкри­ли Регіональний навчальний центр для бібліотекарів міста і області. "Тут, у просторому приміщенні, обладнаному де­сятьма комп'ютерами з досту­пом до Інтернету, вже з почат­ку жовтня наші співробітники проводитимуть для своїх колег семінари і тренінги, допомага­тимуть їм оволодіти комп'юте­ром. Створенню Центру сприя­ли Фонд Білла Гейтса спільно з Міністерством культури і ту­ризму України - вони придба­ли комп'ютери, а міська влада допомогла з ремонтом при­міщення. У час, вільний від за­нять з бібліотекарями, наші читачі зможуть користуватися послугами Центру,"— говорить Галина Шендерук.

Під час фестивалю експону­валися шість виставок живопи­су, фотографії, вишивки, які заслуговують на окрему роз­повідь.

Сьогодні ж у бібліотеці не менш цікава пізнавальна про­грама. Для студентів цього дня відкриють "святую святих" -книгосховище. Це буде квест "Дякую, сам знайду." Юнаки і дівчата отримають завдання знайти вказану книгу само­стійно у величезному примі­щенні, серед тисяч інших. Для усіх бажаючих представлять слайд-презентацію "Бібліотеч­ний екстракт: найцікавіші, найвідоміші, найбільші бібліо­теки саме для вас". Також уперше відчинить свої двері відділ реставрації, щоб показати справжній майстер-клас "Шко­ла ремонту" книги. Відвідувачі зможуть побачити найцінніші надбання бібліотеки і дійсно "доторкнутися до дива" - кни­жок віком понад триста років, мініатюр розміром 1,5-2,5см, зі старовинними екслібрисами та автографами авторів. У цей день, коли усі Віри, Надії, Лю­бові і Софії відзначають свої іме­нини, бібліотека теж зробить їм подарунок: безкоштовний річний абонемент на її відвіду­вання. А ще це день вибачення боргів - можна повернути кни­ги, які ви довго тримали вдома, і не сплачувати за це пеню.

Незвичайна виставка буде презентована сьогодні, ЗО верес­ня, працівники бібліотеки на­звали її: "Зразок для насліду­вання: Людина Читаюча." Три сім'ї, які є читачами бібліоте­ки вже у двох-трьох поколін­нях, такі собі читацькі динас­тії, і їхні улюблені книжки, а також книги, які користують­ся найбільшим попитом.

Одним словом, у нашій "го­ловній" бібліотеці роблять усе можливе, щоб зацікавити і за­охотити до читання всіх, а особ­ливо - молодь, яка, на жаль, " нині читає набагато менше, ніж потрібно для формування душі і світогляду. Віссаріон Бєлін­ський свого часу писав: "Книга є життя нашого часу. її усі по­требують - і старі, і молоді, і ділові, і ті, які нічого не роб­лять; діти - також." Тож нехай дорога до бібліотеки завж­ди буде жаданою, такою, що дає передчуття радості від хви­люючої зустрічі з, джерелами людської мудрості.

Тетяна Крючкова

// Вгору. – 2010. – 30 верес. (№39). – С.16-17.

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 2930 31