Москалиця

Д2994
84(4УКР)6-4

М 34
Матіос Марія Василівна.
Москалиця/ М.В. Матіос; худож. С. Іванов, ред. М.В. Матіос - Л. : Піраміда, 2008. - Книга-"перевертень". - 62,46 с., ISBN 978-966-441-095-0
Місце зберігання: Абонемент (1)

Анотація бібліотекаря:

Книга, яка не залишить байдужим нікого.
Як умовити читача взяти в руки книгу, якщо він до цього часу собі такого ніколи не дозволяв і в нього завжди на таку пропозицію з боку бібліотекаря заздалегідь підготовлена відмова? Дуже просто. Взяти книгу (а вона обов'язково повинна бути гарною!), відкрити на тому місці, де особливо зачіпає твою душу і пронизує твоє серце, і, дивлячись людині прямо у вічі, вимагати: “Читай!” І не жалкувати, якщо доведеться це повторити не один раз. А ось коли у “нарешті слухняного читача” на обличчі ви помітите сльози (як один із варіантів), то знайте: ви зробили добру справу – ця людина вже ніколи не залишиться байдужою до справжньої прози.
Одним з таких творів, який, на мій погляд, зворушує, змушує думати, є книжка Марії Матіос, що об’єднала повісті “Москалиця” і “Мама Маріца – дружина Христофора Колумба”. Це книга, яку без перебільшення варто назвати однією з найбільших подій в українській прозі кількох останніх років.
Таку книжку не можна було вигадати, так буває тільки в житті. Марія Матіос представила дві трагедії, гіркі і страшні, які до останніх сторінок залишають нас у напруженому стані зі своїми припущеннями-передбаченнями і які торкаються больових точок нашої свідомості.
Героїня повісті “Москалиця” – Северина – живе у карпатському селі, вона дочка російського солдата, котрий був на ночівлі в її матері під час Першої світової війни. Тому в селі її прозвали Москалицею. Війни, радянські репресії та специфічне ставлення односельців роблять дівчину дуже відлюдною, вона стає знахаркою, лікує бійців УПА та НКВС, і доживає до наших днів.
Героїня повісті “Мама Маріца – дружина Христофора Колумба” дівчина Маріца з Молдови виходить заміж за українця та переїздить жити до західноукраїнського містечка. Чоловік гине в автокатастрофі, а син внаслідок травми під час пологів виявляється психічно хворим. Усе життя головна героїня прагне спокутувати свою вину, адже вважає, що недостатньо любила і піклувалась. Кінцівка твору виявилася у стилі художніх фільмів 80-х років: додумуй на свій смак.
Дуже хочеться, щоб Марія Матіос “не списалася”. Адже, на жаль, зараз таке трапляється, що улюблені письменники або перестають писати, або “штампують” не дуже якісні твори, гонячись за їх кількістю. А це нас, читачів, дуже засмучує.

Календар подій

      1 2
3 456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день