Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Правила доступу до мережі Інтернет

Меню розділу
Правила доступу до мережі Інтернет
в КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради
 

1. Загальні визначення

 1. Інтернет-центр – окреме приміщення або його частина, обладнане комп’ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет з метою надання користувачам доступу до ресурсів Інтернет (далі – Центр).
 2. Місце доступу до мережі Інтернет – окремий персональний комп’ютер, в т. ч. власний ноутбук користувача (далі – ПК), що має доступ до Інтернет (через внутрішню мережу бібліотеки або WI-FI) і встановлений у будь-якому структурному підрозділі бібліотеки для надання користувачам можливості пошуку необхідної інформації в Інтернет-мережі (далі – Місце доступу).
 3. Бібліотекар/консультант – співробітник бібліотеки, який працює в Центрі або у тому відділі бібліотеки, де є Місце доступу і надає допомогу користувачам у пошуку інформації в Інтернет.

2. Загальні положення

 1. Правила доступу до мережі Інтернет в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара розроблено відповідно Закону України "Про інформацію" (1992 р.) із змінами та доповненнями, Закону України "Про телекомунікації" (2004 р.) із змінами та доповненнями, Закону України "Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015рр." (2007 р.) із змінами та доповненнями та "Маніфесту ІФЛА про Інтернет", прийнятого Сесією Ради
 2. Доступ до ресурсів Інтернет надається користувачам бібліотеки незалежно від їх віку, раси, статі, національності, релігійної або політичної приналежності тощо.
 3. Доступ до ресурсів Інтернет надається користувачам бібліотеки безкоштовно, за винятком доступу до платних ресурсів Інтернет.
 4. Доступ до ресурсів Інтернет надається користувачам за умови:
  • наявності читацького квитка та контрольного листка;
  • ознайомлення з "Правилами доступу до мережі Інтернет в КЗ «Херсонська  обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради";
  • наявності вільного працездатного ПК;
  • володіння основними навичками роботи на ПК, включаючи правила роботи в середовищі Windows або Linux та самостійної роботи в Інтернет.
 5. Обслуговування в Центрах та Місцях доступу здійснюється згідно графіку роботи бібліотеки.

У святкові, передсвяткові дні та у літній період графік роботи в Центрах встановлюється адміністрацією. Про зміни в графіку роботи користувачі інформуються за допомогою оголошень.

 1. Користувачі працюють за бібліотечним ПК тільки з дозволу бібліотекаря/консультанта Центру або того відділу, в якому є Місце доступу
 2. Перед початком роботи на ПК користувач повинен пред’явити бібліотекарю читацький квиток і контрольний листок, які зберігаються у бібліотекаря/консультанта і повертаються користувачу після закінчення його роботи.        

Користувач має право лише на 2 сесії доступу до Інтернет в Центрі або Місці доступу протягом дня. Тривалість сесії одного користувача в Центрі або у Місці доступу становить 1 год.   

Примітка: В разі переривання роботи користувача в Інтернет з будь-якої причини, яка виникла не з вини користувача, йому призначається додатковий час роботи на ПК.

 1. У разі проведення у Центрах бібліотеки курсів з користування ПК або тренінгів з навчання пошуку інформації в Інтернет час роботи на ПК для курсантів може бути більше ніж 1 год., про що інші користувачі вчасно інформуються.

 

3. Права користувачів

Користувачі мають право на:

 1. Безкоштовний доступ до мережі Інтернет протягом однієї години. Після закінчення відведеного часу користувач може продовжити роботу за умови відсутності інших користувачів (черги) та дозволу бібліотекаря/консультанта і до першої вимоги бібліотекаря/консультанта про звільнення ПК.
 2. Використання для роботи в Інтернет програмного забезпечення, інстальованого на ПК бібліотеки.
 3. Використання власної електронної пошти та акаунтів (Scype), що встановлені на ПК бібліотеки.
 4. Отримання індивідуальної консультації з користування мережею Інтернет чи ПК від бібліотекаря/консультанта та допомоги в пошуку інформації. 

  Примітка: Бібліотекарі/консультанти не зобов'язані вчити роботі на ПК (робота з мишкою, запуск програми тощо) та здійснювати пошук інформації замість користувача. Особам, які не володіють необхідними навичками роботи в Інтернет пропонується відвідувати спеціальні курси комп'ютерної грамоти, тренінги з пошуку інформації в Інтернет та ін.
   
 5. Участь у презентаціях, колективних консультаціях, курсах і на ПК чи в мережі Інтернет.
 6. Користування вебліографічними посібниками,бібліотекою.
 7. Користування в Центрах та Місцях доступу власними зошитами, книгами, електронними носіями інформації ноутбуками.
 8. Отримання інформації від бібліотекаря/консультанта про наявність вільних місць та час вивільнення комп'ютерів, у випадку їх зайнятості на момент звернення, іншими користувачами.
 9. Замовлення часу роботи в Центрі на наступний тиждень особисто або за телефоном. У разі неявки користувача у визначений час його замовлення скасовується через 10 хвилин.
 10. Надання пропозицій щодо покращання роботи Центрів та Місць доступу.
 11. Спонсорство або залучення до фінансової підтримки бібліотеки зацікавлених осіб.
 12. Копіювання інформації на електронний носій (флеш-накопичувач або диск) користувача.

Примітка: Копіювання інформації на електронний носій користувача можливо лише з дозволу бібліотекаря/консультанта за умови наявності відмітки про здійснення антивірусної перевірки електронного носія працівником Інтернет-центру бібліотеки (1-й поверх).

 

4. Обов’язки користувачів

 1. Користувачі повинні знати і дотримуватись правил роботи в Центрах та Місцях доступу до Інтернет.
 2. Користувачі зобов'язані здавати в гардероб верхній одяг, в т. ч. легкі куртки, напівпальто, дощові плащі та головніубори, портфелі, сумки (спортивні, дорожні, господарські, сумки-рюкзаки, чемодани, дипломати, непрозорі пакети, дамські сумки та інші речі, розміром більш ніж 15´20 см, музичні інструменти у футлярах, зонти (за винятком особистих цінних речей).
 3. Дозволяється мати при собі: читацький квиток, контрольний листок, зошит або папір для нотаток.
 4. Дозволяється користуватися власним ноутбуком, але без звукових сигналів, це також відноситься і до мобільних телефонів. Розмовляти по мобільному телефону дозволяється лише у зонах відпочинку.
 5. Користувачі повинні дбайливо ставитись до комп’ютерного обладнання, меблів та іншого майна, яке є комунальною власністю і перебуває на балансі бібліотеки. Користувач, який завдав шкоду власності бібліотеки, відшкодовує повну вартість, необхідну на її відновлення або заміну.
 6. Користувачі повинні поважати права інших користувачів бібліотеки, дотримуватись тиші. вічливо ставитись до працівників та відвідувачів бібліотеки.
 7. Користувачі повинні дотримуватись розпорядку роботи бібліотеки, закінчити працювати і зберегти необхідну інформацію на електронному носії за
  30 хв. до закінчення роботи бібліотеки.
 8. У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це бібліотекаря/консультанта. В такому разі Користувачу буде призначено інший час роботи.
 9. Користувачам не дозволяється:
 • використовувати комп’ютерне обладнання Центрів за призначенням;
 • встановлювати будь-яке програмне забезпечення (в т. ч. запускати з електронних носіїв (дискет, CD та DVD дисків, флеш- носіїв, переносних жорстких дисків і т. ін.)), вносити зміни у комп'ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, змінювати налаштування робочого столу, самостійно вмикати, вимикати або перезавантажувати комп’ютер;
 • псувати чи модифікувати налаштоване комп’ютерне обладнання або програмне забезпечення;
 • підключати інше периферійне обладнання до комп’ютерів та робити інші дії, які можуть завдати шкоди бібліотечній техніці;
 • переміщувати системні блоки та монітори комп’ютерів;
 • перевищувати обумовлений правилами час роботи в мережі Інтернет;
 • використовувати електронну пошту бібліотеки та інші контактні дані бібліотеки у власних інтересах;
 • використовувати доступ до Інтернет, наданий користувачеві через бібліотечні комп’ютери для:
 • комерційної діяльності (здійснення купівлі-продажу, розміщення реклами та активізації рекламних банерів),
 • політичної та релігійної пропаганди;
 • несанкціонованого доступу до платних ресурсів Інтернет та незаконної діяльності, що заборонена чинним законодавством України: перегляду та скачування порнографічної продукції; перегляду та розповсюдження матеріалів, що пропагують насильство, тощо;
 • несанкціонованого проникнення в інші комп’ютерні мережі;
 • порушувати закони копірайту (копіювати та розповсюджувати інформацію, захищену законодавством України про авторське право і суміжні права, а також міжнародним законодавством про авторське право ).

Примітка: відповідальність за порушення вимог чинного законодавства про авторське право і суміжні права несе користувач;

 • користуватись ресурсами, які перенавантажують Інтернет-канал (переглядати відеофільми on-line, тривалість яких більше 15 хвилин, користуватися Інтернет-іграми чи відвідувати ігрові сайти, скачувати будь-яке програмне забезпечення або файли та ін.).

Примітка: у разі значного перенавантаження каналу сеанс користувача, що був причиною перенавантаження, буде припинено;

 • заходити до Центрів в нетверезому стані та неохайному вигляді;
 • палити, вживати їжу чи напої, смітити в приміщеннях бібліотеки;
 • вести відео чи аудіо запис без дозволу бібліотеки;
 • копіювати аудіо або відео файли без дозволу бібліотекаря/консультанта.
 • зберігати інформацію на жорстких дисках комп'ютерів, окрім Центру, де це дозволено (1-й поверх).

 

5. Права та обов’язки бібліотекарів/консультантів

 1. Бібліотекар/консультант зобов’язаний попередити користувача за 30 хвилин до закінчення роботи бібліотеки про необхідність зберегти інформацію та звільнити робоче місце: якщо користувач не реагує на зауваження бібліотекаря/консультанта, останній має право вимкнути ПК.
 2. Бібліотекар/консультант Інтернет-центру (1-й поверх) зобов’язаний  перевірити електронний носій користувача на відсутність вірусів та іншого програмного забезпечення, що може пошкодити ПК, зробити про це відмітку на контрольному аркуші. Тільки у разі наявності відмітки Інтернет-центру (1-й поверх) про перевірку електронного носія бібліотекар/консультант дозволяє зберегти інформацію на електронний носій користувача.
 3. Бібліотекар/консультант не зобов’язаний заповнювати анкети, візи та інші документи для користувачів, набирати тексти, а також редагувати інформацію, знайдену користувачем.
 4. Бібліотекарям/консультантам ЗАБОРОНЕНО самостійно вносити зміни в програмне забезпечення та апаратну частину ПК.

 

6. Прикінцеві положення

 1. Бібліотека не несе відповідальності за:
  • зміст інформації, розміщеної в мережі Інтернет, новизну або точність приведеної там інформації;
  • будь-які неполадки у роботі з причин, не залежних від бібліотеки;
  • несанкціонований доступ користувачів до платних ресурсів Інтернет, а також задії користувачів, що можуть призвести до пошкодження програм та обладнання, які забезпечують доступ до Інтернет;
  • за звернення користувачів до ресурсів Інтернет з метою здійснення діяльності, забороненої чинним законодавством України (див. п.4.9).
 2. Бібліотека не приймає жодних претензій щодо негативного впливу ПК та іншого комп’ютерного обладнання на стан здоров'я користувачів.
 3. Адміністрація бібліотеки попереджає: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.
 4. Бібліотека не надає можливості використовувати бібліотечний сервер в особистих інтересах користувачів, окрім публічного доступу до Інтернет.
 5. В окремих випадках співробітники бібліотеки мають право здійснюватиінспектування зверненькористувачів до Інтернет-ресурсів в Центрах і Місцях доступу.
 6. Доступ до ресурсів Інтернет бібліотеки є привілеєм читача, а не його правом. Порушення будь-якого пункту "Правил доступу до мережі Інтернет в Херсонській ОУНБ ім. Олеся Гончара", зафіксоване працівниками бібліотеки, є достатньою підставою для припинення сеансу роботи користувача або позбавлення його права доступу до Інтернет.
 7. За самостійну зміну будь-яких апаратних чи програмних конфігурацій ПК користувач позбавляється права користування бібліотекою.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930