Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Малкольм Гладуелл «Неординарні. Історії успіху»

05.02.2020 12:55

Малкольм Гладуелл, за версією журналу «The Time», свого часу був визнаний одним зі ста найвпливовіших людей світу,  а його книжки постійно перебувають у топі бестселерів за версіями найвідоміших видань. Гладуелл здобув відомість завдяки своїй теорії 10 000 годин. Саме такий мінімум часу, на його думку, має приділити своїй роботі людина, аби стати успішною у будь-якій сфері.

Книга «Неординарні. Історії успіху» стала основою багатьох інших видань, а також численних тренінгів та обговорень.

Тож давайте знайомитися із самим першоджерелом.

Головна ідея книги (і про це автор, не приховуючи, говорить вже на перших сторінках) полягає у тому, що успішні люди не завжди найрозумніші та найталановитіші у світі. Багато з них на початку своєї кар‘єри просто вдало скористалися шансом, який їм подарувала доля. А ще важливу роль тут мало місце, де вони народилися, якими були їхні батьки та оточення. І вже далі була наполеглива робота та постійний розвиток. Немає жодної гарантії, що при інших умовах (час, місце, оточення) вони б досягли того самого.

Малкольм Гладуелл говорить про поняття «екології організму», яке частіше використовується в біологічній сфері, і в якості прикладу наводить дуб. «Найвищий дуб у лісі є таким не лише через те, що він виріс із найміцнішого жолудя, а й тому, що інші дерева не затуляли йому сонця, ґрунт насичений та родючий, зайці не обгризали його кору, коли він ще був молодим, і дроворуби не дісталися його й не зрубали, поки він набирався сили». 

Багато роздумів у книзі присвячено поняттям «аналітичний» та «практичний інтелект». Щодо першого, то його рівень цілком легко з’ясувати за допомогою тесту на IQ. Цей розум частково закладено у наших генах, і є люди, які вже народжуються розумними. Вони, наприклад, дуже рано починають говорити, читати. Трохи складнішим є питання з інтелектом «практичним», який не передається з покоління у покоління. Це набір умінь, яким треба вчитися. І основним джерелом, де можна почерпнути такі знання та вміння, є родини і найближче оточення. А ще – культурний спадок, який «тримається покоління за поколінням фактично неушкодженим, навіть коли економічні, соціальні та демографічні умови, що його створили, зникають».

Малкольм Гладуелл наводить у своїй книзі багато теорій дослідників і кожну з них доповнює прикладом з реального життя. Його думки подекуди суперечні й неоднозначні, але книгу варто прочитати хоча б для того, щоб дізнатися шлях до визнання абсолютно різних людей: від Білла Гейтса та групи The Beatles до юристів та програмістів.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

   1 2 345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031