Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара.

Фото зроблене 12.11.2023 року. 

В ніч з 11 на 12 листопада, у річницу звільнення міста від російської окупації, ворог наніс цілепрямований ракетний удар по будівлі біліотеки, зруйнувавши вщент два верхні поверхи. Ракетний удар спричинив велику пожежу, що знищила повністю третій поверх книгозбірні. За словами свідків,  після удару ворог не давав можливості пожежникам під'їхати та  загасити полум'я. Тільки-но з'являлася пожежна автівка - одразу розпочинався арт-обстріл. 

  

 

 

Фото зроблене 24.06.2022 року. Автор - Олександр Андрющенко.

21 червня 2022 року приміщення  книгозбірні було захоплено  представниками окупаційної адміністрації.  З цього моменту  у бібліотеку перестали пускати  працівників, які до того часу приблизно  раз на тиждень навідувалися до своїх відділів. 

На фото бібліотекарі Гончарівки "рятують" реквізит одного з унікальних проєктів книгозбірні - інклюзивного лялькового театру. Незважаючи на заборону та  погрози представника окупаційної влади, працівникам книгозбірні все ж таки вдалося  винести ляльок. 

Зверніть увагу на прапор, що висить на флагштоці, де раніше майорів укараїнський прапор. У моменті - уся  "концепція руського миру".  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Фото зроблене у січні 2023 року.  Автор - Антон Балан

Одразу після звільнення, місто почалл зазнавати сильних ворожих обстрілів з Лівого берега. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара розташована  на мальовничому березі Дніпра. Сьогодні - це, фактично, лінія зіткнення.  Починаючи з 19 листопада 2022 року, ворог регулярно обстрілює місто. постійно страждає й бібліотека. 

На фото  - пошкоджена уламками книга, що зберігалася у читальній залі. 

 

 

 

Фото зроблено у січні 2023 року. Автор - Антон Балан.

Це - робоче місце фахівця відділу соціокультурної діяльності, який працював під час окупації. 

 Бачимо настільні книжки, які досліджує фахівець задля  розробки плану масових заходів. 

 

 

 

 

 

Фото взято з відкрити джерел. Але воно було зроблене працівниками книгозбірні на початку 2023 року. 

На фото - Центр обслуговування користувачів з особливими потребами. Цей відділ   - місце, де створювалися інклюзивні проєкти, популяризувалося інклюзивне мистецтво,  народжувалися цікаві ідеї та була атмосфера спілкування та творчості. Центр був заснований у 2006 році і став одним з перших центрів в Україні, які впроваджували ідею інклюзії у закладаї культури. 

На жаль, Центр  найпершим зазнав руйнувань під час обстрілів, які розпочалися у листопаді 2022 року, після звільнення міста.  

 

 

Фото взяте з відкритих джерел. Датується періодом окупації (імовірно вересень 2022 року). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото зроблене у грудні 2023 року. Після авіаудару по приміщенню бібліотеки. 

Вітражі, що прикрашали стелю четвертого повреху - завжди викликали інтерес у дизайнерів та архитекторів. Адже вони виконували не лише естетичну, але й практичну функцію: світло, яке потряпляло счерез них, освітлювало четвертий та третій поверх. Ці вітражі - своєрідна візитівка книгозбірні. 

Ракетний удар  повністю знищив дах та четвертий поверх бібліотеки. А відомі вітражі  впали у зал каталогів на третьому поверсі, який постраждав від пожежі.  

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031