Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Історичний роман епохи диктатури

19.03.2013

Коли в країні править диктатура і пригнічується всяке вільнодумство, письменники та діячі мистецтва звертаються до теми історії. Адже саме через минуле можна осмислити сувору дійсність і знайти відповіді на важливі питання.
На початку 20 ст. в Німеччині настає розквіт історичного роману, в жанрі якого прославилися багато письменників-антифашистів - такі як брати Томас і Генріх Манн, Бертольд Брехт і Ліон Фейхтвангер.
Саме творчості великого майстра історичного філософського романа Ліону Фейхтвангеру був присвячений урок німецької літератури, що провели співробітники сектору обліку користувачів. Нашими гостями були учні Херсонського академічного ліцею ім. О. В. Мішукова при ХДУ ХМР зі своїм викладачем Чечуй Е.П.
Пізнати особистість автора можна через його героїв, їх долі та особисті переживання. Гончар Теренцій із «Псевдо-Нерона»,  Мартін Крюгер  із  роману «Успіх» або великий бунтар Франсиско Гойя  із «Тяжкого шляху пізнання» - будь-який персонаж багатогранний, складний і підвладний своєму часу і епосі.
У Теренції автор засуджує людську підлість та брехню, завдяки яким можна пізнати славу, нехай і короткочасну. Франсиско Гойя близький письменникові, тому що він бореться з відсталістю і застоєм в суспільстві за допомогою мистецтва,  його серія картин «Капрічос»  стала викликом інквізиції і правлячих кіл Іспанії.
Єдиний сучасник автора - це мистецтвознавець з Мюнхена Мартін Крюгер, якого згубила судова система Німеччини періоду диктатури. Сувора критика правлячої системи Німеччини того періоду не залишилася непоміченою владою, і Ліон Фейхтвангер був одним з тих,  кого змусили покинути батьківщину і вже в еміграції публікувати свої романи. Вони користувалися популярністю в США, де майстер слова провів останні роки свого життя.
Ми сподіваємося, що автор та його твори запам'яталися нашим гостям і вони будуть із задоволенням читати історичні романи минулої епохи.

Сектор обліку користувачів
 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 2627282930