Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

І День козацтва відсвяткували, і кошового отамана привітали

В Україні День українського козацтва є чи не найваж­ливішим чинником національної і територіальної консо­лідації нашого народу.

В актовій залі Херсон­ської обласної універсаль­ної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара 10 жовтня відбулось урочисте за­сідання артлабораторії «Українська Хата – та­лантами багата», присвя­чене Дню українського козацтва та 85-річчю від дня народження відомого поета-пісняра, Почесного громадянина міста Херсон, краєзнавця і журналіста, члена Національної спіл­ки журналістів України та Всеукраїнської спілки письменників-мариністів, полковника Ва­силя Гайдамаки.

В Україні День українського козацтва є чи не найважливішим чинником національної і територіальної консолідації нашого народу. Тож і цього суботнього дня в актовій залі обласної бі­бліотеки зібралося, як на нинішні часи, чимало шанувальників українських традицій. Зовсім юні школярі та сивочолі офіцери обласного морського зібрання, творча юнь та старійшини твор­чих спілок Херсонщини – усі завітали до книгозбірні, щоб взяти участь в урочистостях.

Молода херсонська поетеса Альона Мовчан та автор-виконавець Віктор Ревенко подарували присутнім літературно-музичну композицію «Ой, соколе», присвячену героям-козакам, а лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів вокалістів Тетяна Дудкіна наснажувала глядачів на патріотичний гарт піснями «Коза­че» та «Українські козаки». Лауреат всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака ознайомив із новою піснею «Люблю я неньку Україну» на музику Анатолія Шевченка та слова Василя Гайдамаки.

Народився Василь Васильович Гайдамака 10 жовтня 1935 року в Херсоні. Василь Васильович з діда-пралі ля є козацького роду і романтичної вдачі особистість. Навчався у Херсонській школі № 2 (до 1952 р.) та Одеському військово-морському училищі (до 1956 р.). Служив військовим моряком-підводником на Далекому Сході. Ще 1965 року Василь Васильович закінчив П'ятигорський державний фармацевтичний інститут, а 1973 року — курси Ле­нінградської військово-медичної академії. З 1969-го до 1981 року працював викладачем, а пізніше — старшим викладачем військо­во-морської кафедри Хабаровського державного медичного ін­ституту. Та де б не носила доля Василя Гайдамаку, він усім серцем прагнув повернутися до рідного степового краю. Тому, коли 1981 року за станом здоров'я був звільнений у запас, не роздумуючи, повернувся до білокам'яного Херсона, де відразу ж проявив себе як активний громадський діяч. З 1984-го до 1989 року Василя Ва­сильовича призначили начальником штабу цивільної оборони обласного аптечного управління, а з 1989 року Василь Гайдамака очолив обласне об'єднання ветеранів аптечних працівників.

За час становлення української державності на рідних землях Василь Гайдамака написав і видав друком дещицю літератур­но-художніх доробків. 2007 року Василя Гайдамаку зарахували до лав Національної спілки журналістів України, а 2009 року — до Всеукраїнської спілки письменників-мариністів. Того ж 2009 року Василь Гайдамака був удостоєний обласної літературної премії імені Бориса Лавреньова. За рішенням сесії Херсонської міської ради, з 2017 року Василь Васильович Гайдамака — Почес­ний громадянин міста Херсон.

На заході лунали вірші й пісні Василя Гайдамаки у виконанні ди­тячого вокального ансамблю Херсонської гімназії № 2, капітана II рангу Анатолія Шаповалова та Народного артиста України Харіса Ширінського. Звучали на адресу Василя Васильовича й вітальні промови від заступника голови правління Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України Любові Бру-сик, капітана І рангу Миколи Кистріна, голови громадської орга­нізації ветеранів Служби безпеки України «Щит Таврії» Олексія Алексєєва, голови Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Василя Загороднюка, колег із лі­тературного клубу «Елінг» та ін. Господиня «Української Хати» Оксана Олексюк подарувала ювіляру спечений власноруч торт, а колега по морському зібранню, майстер різьби по дереву Ва­силь Сорока виготовив для тезки композицію з дерева під назвою «Українська гостинність». Захід був емоційно насичений козаць­ким завзяттям та українською природною людяністю. Шануймо свої самоцвіти! Шануймо свій козацький край та його традиції!

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проекту «Українська Хата — талантами багата».

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930