Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Джеймс Габбард "Перша невідкладна допомога"

26.09.2024 09:09

«Карета швидкої не завжди швидка». Що робити коли трапилось незворотне, час стрімко летить, а від ваших дій залежить життя людини? Як діяти так, щоб врятувати людину, а не завдати їй шкоди? Про це у книзі Джеймса Габбарда «Перша невідкладна допомога своїми руками: що робити, якщо швидка не поспішає».

Ця книга розрахована на широкий загал читачів і розповідає про те як діяти в екстремальних умовах, коли трапляється щось не передбачуване, таке як: забиття, порізи, переломи, обмороження, кровотеча,отруєння, запаморочення, стрибки тиску, аритмія, епілептичний напад, інсульт, судоми, втрата свідомості, опіки, рани, укуси тварин і комах. Вона допоможе вам бути напоготові і врятувати життя, адже один з найголовніших принципів автора «кожна людина заслуговує на шанс вижити».

Джеймс Габбард – лікар сімейної медицини з понад 30-річним досвідом роботи. Але насамперед він – доктор медичних наук, лікар з питань виживання. Саме тому його знання і досвід того, як вижити в екстремальних умовах, і не тільки, коли поруч немає лікаря – неоціненні.

«Майже щоденно нас запалюють новинами про терористичні атаки, різноманітні сутички й заворушення та стихійні лиха, на кшталт ураганів та землетрусів. Постійно повідомляється, що екстрені медичні служби не укомплектовані, через що допомога прибуває з небезпечними для життя затриманнями. Крім того, люди час від часу ходять у походи, на полювання, пікніки або ж просто подорожують чи гуляють глухими стежинами, де немає мобільного зв’язку й інших людей у радіусі багатьох кілометрів. Навіть у найкращих випадках перші декілька хвилин до прибуття швидкої є надзвичайно важливими. Якщо ви знатимете бодай деякі базові медичні техніки, то ваша допомога може стати тим,що відділяє життя від смерті» – так автор визначає мету цієї книги.

Один з основних принципів першої невідкладної допомоги «не дати заскочити себе зненацька». На увазі мається те, що потрібно бути добре підготовленим і не піддаватися паніці. Він надає прості, багатьом з нас знайомі, «підказки з підготовки», які часто нами не використовуються:

  1. Сприймайте фразу «Виживають найпристосованіші» серйозно. Потрібно тримати себе в гарній фізичній формі, бо ніколи не знаєш, де це може знадобитися і той, хто краще підготовлений, має кращий шанс на виживання.
  2. Пам’ятайте, що практика – це ключ до досконалості. Всі ми знаємо, що часто виконуючи певні дії, ми доводимо їх до автоматизму, і це дозволяє нам не розгубитися в екстремальних ситуаціях.
  3. Робіть щеплення. Не від усіх хвороб можливо убезпечитися, але є такі, від яких допомагає щеплення. Ось основні види щеплень, які мають врятувати нам життя: щеплення від правцю, грипу, гепатиту «В». Детальніше список щеплень можна дізнатися у свого лікаря.
  4.  Визначте кімнату безпеки. Потрібно обрати найбезпечнішу кімнату у вашому приміщенні та зберігати там запаси продуктів і аптечку. Це має бути приміщення без вікон, підійде підвал, але якщо у вашій місцевості трапляються повені, тоді обирайте горище.
  5. Зберіть аптечку. Аптечка повинна бути з вологотривкого матеріалу, краще купити готову і слідкувати за терміном дії ліків, а також завчасно поповнювати запаси. Також рекомендується покласти до аптечки цю книгу, але перед тим краще її почитати хоча б двічі.
  6. Запасайтеся як хом’як. Якщо ви приймаєте ліки, які вам прописав лікар, попіклуйтесь про те, щоб у вас завжди був хоча б місячний їх запас.
  7. Запасайтеся консервами. Майте невеличкий запас продуктів довгого збереження, а також слідкуйте за терміном їх придатності.
  8. Зберігайте воду де тільки можливо. Якщо без їжі людина може прожити, то без води, цей термін дуже короткий. Тому потрібно попіклуватися про запас води, а також мати, про всяк випадок, альтернативне джерело води.

Автор докладно розповідає як діяти в кожному конкретному випадку.

Завершити цю розповідь буде доречно словами Джеймса Габбарда «Такі знання не лише рятують життя – вони його змінюють. Ви почуватиметесь більш впевненими в собі та спроможними, знаючи, що краще розумієте своє тіло, деякі найстрашніші речі, які з ним можуть статися, та як можна допомогти в лікуванні цих негараздів при нагальній потребі».



В80623
614.88
Г 12

Габбард Джеймс.

Перша невідкладна допомога своїми руками: що робити, якщо швидка не поспішає/ Джеймс Габбард ; [пер. з англ. Ярослава Лебеденка ; ред. Н. Я. Радченко] - Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 333, [1] с., ISBN 978-617-12-4954-7

Предметні рубрики: Перша медична допомога -- Популярні видання

УДК: 614.88

Календар подій

      1
2 3 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031