Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

«Україна славить і вітає Олеся Гончара»
у Херсонській
обласній універсальній науковій бібліотеці

З нагоди 100-річного ювілею від дня народження українського письменника, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара відбулося тематичне свято під назвою «Україна славить і вітає Олеся Гончара».

Олесь Гончар – видатний український письменник, особливо близький жителям Херсонщини. Не одноразово він обирався депутатом Верховної ради України від Херсонщини. На цій посаді зробив дуже багато добрих справ для її жителів.

Він часто приїздив на Херсонщину, зустрічався з її жителями. Результатом таких зустрічей ставало народження нових творів. Олесь Гончар прославив Херсонщину та її працьовитих людей у романах і повістях «Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Берег любові», «Бригантина» та багатьох інших.

На захід завітали херсонські письменники й поети, літератори, громадські діячі, викладачі й студенти Херсонського державного університету, керівники обласної державної адміністрації та обласної ради.

З нагоди свята заступник голови ОДА Вадим Чабан виступив і зазначив:

«У своїх творах Олесь Гончар бачив наперед події, які не так давно сталися в Україні. Його відношення до «руського миру» можна порівняти з нашим сьогоденням і подіями, які зараз відбуваються на сході держави. Багато українських письменників, сучасників Олеся Гончара вигорали через велику кількість тем і пошук власного стилю, та Олеся Терентійовича це не стосувалось – він завжди відчував, про що пише, пропускаючи кожне слово через власну душу».

Також Вадим Чабан зачитав улюблені рядки з творів Олеся Гончара, які влучно описують сучасність українського народу і стан справ у державі.

Директор департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації Світлана Думинська поділилася власними спогадами про видатного письменника, критика й громадського діяча Олеся Гончара, адже ще будучи студенткою мала за честь нагоду поспілкуватися з ним особисто.

Студенти ХДУ подарували гостям свята прекрасні вокальні й танцювальні номери, особливо цікавим захід став для студентів факультету філології та журналістики університету.

Звучали твори письменника, спогади сучасників, думки щодо неоціненності письменницької та літературної спадщини Олеся Гончара.

Херсонці завжди пам'ятатимуть видатного письменника та громадського діяча Олеся Гончара. Адже саме він допоміг у створенні Херсонського відділення спілки письменників України, саме завдяки зусиллям Олеся Гончара була побудована обласна бібліотека, яка нині носить його ім'я, саме він все життя опікувався творчим зростанням наших письменників-краян, підтримував їх на творчому шляху, а також допомагав мешканцям області у вирішенні різних проблем.

До того ж, відповідно до рішення депутатів Херсонської обласної ради незабаром одна з вулиць Херсона буде названа ім'ям Олеся Терентійовича Гончара.

Прес-служба облдержадміністрації, 03.04.2018 р.

 

Наддніпрянська правда. 2018. –  6 квітня (№ 25).  С. 2.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930