Главная Новости Карантин – не повод для паники!

Карантин – не привід для паніки!

06.08.2020 12:15

На тлі пандемії COVID-19 у суспільстві з’явився новий нав’язливий страх – коронафобія. Українці, як і всі люди у світі, звичайно ж, бояться захворіти та принести вірус до своєї сім’ї. Говорити про епідемію психічних розладів поки зарано. А от психологічні реакції, які пов’язані з цією ситуацією, є у всіх без винятку – у цьому впевнені психологи. Втім, нічого дивного – це природно так реагувати на те, що раптово вривається в наше життя.

Відділ документів з медичних наук пропонує корисні поради щодо того, як подбати про своє психічне здоров’я на період карантину:

  • Читайте менше новин і ретельно вибирайте джерела. З огляду на значну кількість фейків у медійному просторі, отримуйте інформацію тільки з урядових порталів та сайтів, що перевірені національними закладами охорони здоров’я.
  • Якщо це можливо, тимчасово відмовтесь від соціальних мереж і телевізора. Замість цього читайте книжки.
  • Якщо ви опинилися в самоізоляції, дотримуйтесь свого звичного режиму, але намагайтеся зробити так, щоб кожен день відрізнявся від іншого.
  • Уникайте нервового виснаження. Нас можуть очікувати ще тижні або навіть місяці пандемії, і, на думку експертів, дуже важливо за можливості вирушати на природу й отримувати якомога більше сонячного світла.
  • Займайтесь спортом, добре харчуйтеся та пийте достатньо води.
  • Намагайтеся розпізнати невпевненість і тривогу, як тільки вони закрадаються у ваші думки. Зупиніться та глибоко вдихніть. Намагайтеся переконати себе, що ці думки та почуття тимчасові. Скажіть собі, що тривога скоро мине, не дайте їй розвинутися.
  • Якщо паніка чи тривога виходить на рівень, коли це заважає жити, тобто з’являються важкі клінічні прояви: панічні атаки, порушення сну, клаустрофобія – звертайтеся за допомогою до психотерапевта чи психіатра. Є багато варіантів: телефони довіри, приватні психіатри, державні психіатричні інституції.

Зараз в усіх джерелах інформації щодо коронавірусу звучить фраза «Світ ніколи не буде іншим». Але це не так. У цьому сенсі актуальним є твердження, яке було написане на каблучці царя Соломона: «Все минає. Пройде і це».

Календарь событий

    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031 
Библиотека работает
с 9:00 до 18:00
пятница – выходной день
последний понедельник месяца –
санитарний день