Home Новини Остановим торговлю людьми вместе

Зупинимо торгівлю людьми разом

06.08.2019 12:11

Суттєві особливості XXI століття – розквіт інформаційних технологій, стирання кордонів, мобільність населення. Та, на превеликий жаль, маючи доступні можливості, які відкривають досягнення сучасної цивілізації, поряд існують такі ганебні явища, як продаж дітей, торгівля органами і викрадення людей у рабство. Від цього ніхто не застрахований – незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. У роки економічної кризи і воєнного конфлікту ризики постраждати від торгівлі людьми значно збільшуються. Тому на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара проведено профілактичний тренінг «Запобігання торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном» для слухачів міського центру зайнятості.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Більшість з них працюють нелегально, тобто не мають юридичного захисту, що часто стає причиною їх потрапляння до рук торговців людьми. «Біле рабство», як кримінальне явище, має особливість пристосовуватися до нових умов життя, змінювати свої форми і методи залежно від економічної і соціальної ситуації у кожній конкретній країні й у світі взагалі. Тому з часом з’являються нові тенденції в торгівлі людьми. Змінюються методи та підходи злочинних угруповань, способи вербування, групи ризику. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.

Під час тренінгу присутні ознайомилися із проблемою торгівлі людьми, зовнішніми та внутрішніми причинами її виникнення, з’ясували масштаби та географічне положення даного явища, ключові причини, які спонукають людей шукати кращої долі на чужині. В інтерактивній формі учасники розглянули, визначили і проаналізували порушення прав людей в тій чи іншій ситуації. Під час заходу акцентовано увагу на діяльність державних та міжнародних установ, які надають психологічну, юридичну та соціальну допомогу тим, хто постраждав від цього ганебного явища.

Сподіваємось, що володіння інформацією про сучасне рабство допоможе вам уникнути неприємних ситуацій. Будьте обізнаними і пильними, і тоді подібна біда вас омине.

Calendar

  1 234 5 6
7 8 9 1011 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 2627
282930    
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день