Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Відверто про Америку

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара відбулася зустріч з американським журналістом українського походження Зореславом Байдюком, заступником керівника української служби «Голосу Америки». За 20 років в США журналіст чимало дізнався про тонкощі життя в країні, тож розповів присутнім про місцеві проблеми.

Зореслав представив спільний проект своєї служби та державно­го департаменту США «Вікно в Аме­рику – Відверто про Америку».
Велика мультимедійна орга­нізація «Голос Америки» – це най­більший міжнародний інформацій­ний канал США, який виходить в ефір понад 45 мовами і налічує більш ніж 20 мільйонів глядачів. Ми чи не єдиний ЗМІ, що має державне фінансу­вання і не залежить від реклами. Українська служба має унікальну можливість з перших вуст надавати своїм глядачам в Україні інформацію про життя у Сполучених Штатах. Співробітники каналу подорожують США та без прикрас розповідають глядачам про проблеми життя аме­риканців, – додав 3ореслав Байдюк.

Журналіст розповів про соціаль­ну складову законодавства США. Наприклад, в Америці люди похи­лого віку не можуть покладатися лише на пенсії, тому дбають про захищену старість заздалегідь вкладають гроші в приватні пенсійні фонди. Окрім цього, Зо­реслав повідомив, що в Америці дуже складно працювати, при­міром, відпустка у перші 3 роки ро­боти складає всього 10 днів. Таким чином рівень життя в США вищий, аніж в Україні, але дістається це людям нелегко.
Херсонцям було представлено серію відеосюжетів «Американська глибинка» про крихітні містечка та поселення вздовж річки Міссісіпі, які ще не вийшли в ефір. Один з відео­сюжетів розповів про ресторан в невеликому американському місті, де працюють жінки після 50 років. Вони готують найчастіше «сімейні» страви, тобто кухня суто домашня. Цей ре­сторан є особливим він не має усталеного меню, воно змінюється щодня. Відео доводить, що після 50 років життя може бути надзвичай­но яскравим і деякі американські містечка є популярними саме завдя­ки таким гастрономічним новинкам, які пропонує ресторан.

Наступне відео про те, що всі американці прагнуть переселитися у великі міста. Виявилося, що жит­тя і турботи фермерів Америки дуже подібні до наших. Це містеч­ка, звідки «пішла» промисловість, де живуть переважно пенсіонери ніхто не хоче залишатися догляда­ти за фермами своїх батьків, зараз молоді це не потрібно.

Зореслав Байдюк в «Голосі Аме­рики» працює вже 17 років.
У керівництва компанії виник­ло бажання дізнатися, що українці думають про наші програми. Мені запропонували поїхати в Україну та поговорити зі співвітчизниками, аби почути їхні враження. Я з радістю по­годився на ці зустрічі. До того ж, я ніколи не був у Слов'янську, на сході та півдні України. Херсон – це вже третє місто, куди я завітав з пре­зентаціями програм. Основне наше завдання – подавати чесну та актуаль­ну інформацію. Ми хочемо, аби ук­раїнці боролися з брехливими новинами в ЗМІ та не велися лише на яс­краві заголовки. З моменту, коли на сході України почалися страшні події, деякі канали, радіостанції та преса висвітлювали настільки перекручену інформацію, що в це складно було повірити. Тож на сьогодні для нашо­го каналу чесність в пріоритеті, до­дав журналіст.

Після цікавих відеосюжетів та розмов про Америку Зореслав Байдюк відповів на питання, що хвилювали херсонців, розповів про те, як ставляться американці до нинішньої ситуації в зоні АТО: «Це взагалі окрема тема. Майже кожна людина, котра дізнається, що я з України, по сто разів запитує про моє відношення до війни. Дуже ба­гатьох людей хвилює доля ук­раїнців сьогодні».

Такі зустрічі надають змогу кра­ще зрозуміти життя іншої країни, її звичаї та проблеми. Людям з пер­ших вуст дізнаватися про це над­звичайно цікаво, бо українці стають більш обізнані в інформаційній сфері. Особливо корисною стала зустріч для тих, хто був впевнений, що в інших країнах проблем не існує вони пересвідчилися, що для хороших результатів потрібна надзвичайно довга робота над со­бою та задля своєї країни.

Олена Босаченко

Новий день.  2017.  12 лип. (№29).  С. 24.

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20 21 2223242526
2728293031