Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Валентина Зарицька «Психологія конфлікту»

This material is in Ukrainian

07.10.2019 16:26

Як добре було б, якби люди не сварилися, навчилися розуміти один одного та бути толерантними до індивідуальних особливостей.

Але хіба можна уявити собі великий соціум без жодної конфліктної ситуації? Як-то кажуть, це – зі світу фантастики. Тож єдиний прийнятний для нас всіх варіант – навчитися хоча б зменшити кількість конфліктів у нашому житті, а при необхідності – розв’язувати їх, згладжуючи всі гострі кути.

Тому книга Валентини Зарицької «Психологія конфлікту» стане незамінним порадником у житті. Автор книги – доктор психологічних наук, професорка. Вона написала понад 150 наукових публікацій та розробила теорію емоційного інтелекту і його розвитку у системі професійної підготовки сучасних фахівців.

Видання має 5 розділів, які всебічно і повною мірою розкривають поняття «конфлікт»: «Дослідження конфлікту», «Основні складові конфлікту», «Якісні характеристики конфлікту», «Психологічні основи переговорного процесу в управлінні конфліктами». 

Окремий розділ присвячено маніпуляціям у переговорному процесі. Психологи стверджують, що кожен з нас у тій чи іншій мірі колись виступає у ролі маніпулятора: від маленької дитини, яка сльозами намагається змусити батьків купити нову іграшку, до продавця у магазині, який намагається продати більше товару. Прийоми такого впливу дуже різноманітні, та кожному з них при правильній підготовці можна дати відсіч.

Якщо ви плануєте провести переговори з будь-якого питання зі своїми колегами, партнерами чи, навпаки, конкурентами, слід приділити достатню увагу психологічному клімату. Однак дослідники стверджують, що надто серйозна манера переговорів не забезпечує успіх. А от що, дійсно, допоможе досягти вигоди, читайте на сторінках книги «Психологія конфлікту».

У кінці видання розміщено суттєвий за об’ємом термінологічний словник, який дає змогу переглянути основні поняття з теми та краще їх запам’ятати.

І хоча видання більш орієнтовано на студентів та викладачів, кожному з нас буде корисно його переглянути, аби при виникненні конфлікту зберегти, в першу чергу, свої нерви.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

  123 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031