Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Театр «особливого» актора

Про людей із особливими потребами зазвичай дуже мало говорять, суспільство не помічає їх і їхнє бажання саморозвитку.

Через це вони ще більше замикаються в собі й соромляться. Але кожен має право на творчість і самовираження. «Особливі» діти та дорослі мають різноманітні таланти та вміння, потрібно тільки допомогти розкрити їх потенціал. Саме для того, аби привернути увагу громадськості до проблеми самореалізації людей із особливими потребами в суспільстві, на базі Херсонської обласної бібліотеки імені Олеся Гончара з’явився інклюзивний театр «Звичайна роль – особливий актор».

23 січня тут відбулася прем’єрна вистава театру під назвою «Дивовижні пригоди книжкової феї в бібліотеці», яка продемонструвала новий погляд на всім відомі твори: «Пригоди Незнайка», «Маленький принц» і «Аліса в Країні див». Головними зірками вистави стали діти-аутисти, дітки із синдромом Дауна та ДЦП, які втілили ролі казкових героїв. Майже три місяці під керівництвом режисера Херсонського облмуздрамтеатру імені Куліша Ірини Корольової актори разом із батьками (які, до речі, теж узяли участь у постановці) готувалися до вистави: вживались в образи, вчили танці та готували костюми.

Розпочав свою роботу інклюзивний театр у листопаді минулого року. На базі бібліотеки вже 12 років працює Центр обслуговування користувачів із особливими потребами, де діти та дорослі отримують вільний доступ до інформації за допомогою зручних для них ресурсів і цікаво, з користю проводять дозвілля. Тому виникла ідея об’єднати користувачів центру в такий творчий проект, допомогти їм реалізувати свій потенціал і розкрити здібності. Долучилися до участі в проекті також представники трьох громадських організацій – «Серце матері», «Сонячні діти Херсонщини», «Зачаровані діти».

Для всіх учасників театр став не тільки творчим майданчиком, а й місцем спілкування, підтримки та соціалізації. «Тут усі спілкуються на рівних, учаться домовлятися та співпрацювати, адже участь у виставі беруть і “особливі”, і звичайні дітки», – говорить Тетяна Михайлова, мати двох дівчаток. Зараз участь у театрі бере її старша донька, у неї немає синдрому Дауна, але жінка сподівається, що слідом за сестрою до театру підтягнеться й «сонячна» донечка, яка поки що, мабуть, замаленька для участі в спектаклях.

Ця вистава не залишиться єдиною, театр продовжуватиме свою роботу й надалі. Паралельно з інклюзивним театром «Звичайна роль – особливий актор» у бібліотеці розвивається ще один проект під назвою «Зачарований ляльковий театр». Як розповіла завідувач Центру обслуговування користувачів із особливими потребами Оксана Шестакова, юні актори-аутисти разом із батьками самостійно майструють ляльок для власної вистави, прем’єра якої відбудеться в квітні.

Анастасія МАТЮХІНА,

Гривна. – 30 января-6 февраля 2019 р. – № 5 (1256). – с. 11

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031