Тореадори з Васюківки

В80804
821(477)'06

Н 56
Нестайко Всеволод Зіновійович.
Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів : нова авт. ред. з новими епізодами/ В.З. Нестайко; худож. А.П. Василенко, ред. І.А. Малкович - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 543 с., ISBN 978-966-7047-86-3
Місце зберігання: Абонемент (2)
УДК: 821.161.2'06-31-93
Жанр: Children's literature

Аннотация:

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це перше видання нової авторської редакції роману з новими надзвичайно веселими епізодами.

Photo Collection

Рецензия специалиста (официальные рецензии):

Рецензія читача

Коли іще може так буяти земне життя, як не у дитинстві? "Тореадори з Васюківки" - це гімн дитинству і справжній дружбі. Це книга про те, що значить дружба в житті кожної дитини та людини взагалі. Це книга про чудову, неповторну та безповоротню пору дитинства, коли маленька людина живе і діє за наказом серця, коли почуття щирі, а думки чисті.
Проте таке яскраве дитинство, яке випало на долю Яви Реня та Павлуші Завгороднього, двох хлопців з села Васюківка під Києвом, зустрінеш нечасто. Цим малим бешкетникам пощастило бути не тільки тореадорами. Вони ловили справжніх шпигунів, були будівниками метро, кіноакторами та акторами театру, злодіями, рятівниками під час стихійного лиха, жили на безлюдному острові, виконували секретні військові завдання. Але перш за все їм пощастило бути справжніми друзями.
Дружба! Велике це слово — дружба! Може, найбiльше з усiх слiв людських. Заради дружби люди йдуть на тортури, сiдають у тюрму, навiть життя вiддають…
Саме так ці українські Том Сойєр і Гек Фін розуміли це маленьке слово "дружба". І все це вони б і з радістю зробили і витерпіли заради один одного. Це надзвичайно весела та захоплююча книга! Ява і Павлуша відрізняються неймовірним талантом знаходити пригоди на пустому місці, найчастіше через свою нестримну фантазію, цікавість та фантастичне вміння бути не в тому місці, не в той час (або навпаки). Але виплутуючись з усіх ситуацій, вони демонструють неабияку хоробрість, благородність, розум, кмітливість та доброту.
Ну і звісно я не можу не сказати, що мова, якою написана книжка, дивовижна. Вона проста, народна, але саме тим жива, справжня! Ну і на половину б так смішно не було б, якби автор написав її вихолощеною літературною мовою. От чи знали ви, що слово "дівчина" - це ще й "чапля", "тюлька" і "лелека обскубана"?
Це одна з книжок, які корисні не тільки дітям, а й дорослим. Вона допомагає пригадати, що бути дитиною - це не значить не розуміти життя, а скоріше навпаки - бачити життя таким, як воно є, - прекрасним, чудовим, повним пригод і краси.
"Ми хочемо від усього серця побажати, щоб свою дружбу ви пронесли через усе життя. Святе це діло — дружба. Найсвятіше і найчистіше почуття в світі. І найчистіше воно в дитинстві. Бережіть його і шануйте! Бо найвірніші, найбільші, найкращі друзі в світі — це друзі дитинства. І той, хто на все життя збереже друга дитинства, той щасливий! А хто не збереже, тому гірко буде. Бо дитинство не повторюється… і проживе той своє життя без дружби. І буде воно дуже безрадісним, хоч, може, й довгим. І не відчує він себе по—справожньому людиною. Бо найбільше ти Людина, коли щось робиш для друга".

Автор rezvaya_books

Матеріал взято з сайту bookmix

Экранизация, другие видеоматериалы

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман) екранізувала Харківська студія телебачення.

Тореадори з Васюківки — Фільм Самарія Зелікіна та Валентини Осип'янць / Всеволод Нестайко // 1965.

Calendar

    123
4 5 6 78910
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25262728293031
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день