Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Імунітет

614.47:612.017

Б 65
Бісс Еула.
Імунітет: правда і міфи про щеплення/ Еула Бісс ; переклав з англ. Андрій Калинюк ; [голов. ред. О. Дубчак] - Київ : Наш формат, 2020. - Книга у бібліотеці завдяки Українському інституту книги (УІК). - Бібліогр.: с. 193-[198]. - 197, [1] с., ISBN 978-617-7863-45-7
Предметні рубрики: Щеплення профілактичні -- Імунітет
УДК: 614.47:612.017
Жанр: Non-fiction

Аннотация:

Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі - що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватимеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.
Авторка цієї книжки, Еула Біссс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.
Для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться питаннями зміцнення імунітету та вакцинації.

Аннотация библиотекаря:

Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Ця книга не екскурс в історію вакцинації і не посібник по вакцинації. Це збірка есеїв, породжена змінами в світовідчутті автора після народження дитини. У книзі зустрічаються дуже цікаві образи та ідеї, але інформація про вакцини недосвідченого швидше заплутає, ніж дасть відповіді, а ті, хто вже знає про сучасні вакцини з блогів лікарів доказової медицини, навряд чи прочитає щось нове. Так, це не науково-популярна література, жодного разу. Швидше, спроба поглянути на тему вакцинації з боку соціальних і філософських позицій.

Photo Collection

Цитаты

  • "Якщо ми уявимо дію вакцини з погляду впливу не лише на окремий організм, а й на колективний організм громади, справедливо вважати вакцинацію своєрідним нагромадженням імунітету. Внески до цього нагромадження - це допомога тим, хто не може захиститися власним імунітетом. Це принцип колективного (стадного) імунітету, і саме завдяки цьому масова вакцинація є набагато ефективнішою, ніж індивідуальна"
  • "Черкеські жінки, - писав Вольтер французам у 1773 році, - споконвіку заражали своїх дітей до шести місяців віспою, вводячи вміст пухирця, взятого від іншої дитини, у надріз на руці". Ці жінки робили щеплення своїм дітям. "Те, що спонукало черкесок запровадити цей звичай, який видається іншим таким дивним, - писав Вольтер, - є спільним для всіх мотивом: материнська любов і особиста зацікавленість".
  • "У мене є сумнів стосовно того, що ми можемо "вакцинувати" упередження або їх "змити". Завжди будуть хвороби, від яких не вдасться захиститися, і вони провокуватимуть перенесення страхів на інших людей. Але я все одно вважаю, що вплив вакцинації виходить за межі медицини"

Рецензия специалиста (официальные рецензии):

У цій книзі є те, чого бракує більшості видань про щеплення, - щирої людяності. І це безцінно, бо за купою цифр і наукових фактів ми часто забуваємо, що імунізація має насамперед гуманістичну мету. У творі Еула Бісс порушує питання набагато глибше й вагоміше за вакцинацію: що означає бути людиною?

Андрій MedGoblin, лікар, блогер, адепт
критичного мислення, кандидат медичних наук
 
Це пошукове дослідження найглибших питань здоров'я, ідентичності протиріч між рішеннями окремих батьків і суспільством.
Washington Post
 

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031