Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Проєкт «Долучайся! Взаємодій! Створюй!»: Гончарівка приймала екологічну делегацію

This material is in Ukrainian

14.12.2021 14:06

Вихідні в Гончарівці видалися напрочуд бурхливими! Бібліотека приймала молодіжні екологічні групи з Волині та Херсонської області. Візит відбувався в рамках проєкту «Долучайся! Взаємодій! Створюй!» Міжнародної організації з міграції за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Перш ніж завітати до бібліотеки, молодь вирушила в гості до об’єднаних територіальних громад Херсонщини, які мають успішний досвід із сортування сміття і компостування органічних відходів. Також амбітні й екосвідомі хлопці та дівчата встигли побувати у сортувальному центрі «SV Green Line». Згодом вони розповідали, що сортувальна станція їх неабияк вразила своїм масштабом.

А вже у Центрі екологічної інформації книгозбірні делегація провела цілий день. Учасники заходу спілкувалися з різними суб’єктами взаємодії екологічної сфери: зі спеціалістами Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Херсонської ОДА і Управління молоді та спорту Херсонської міської ради, педагогами ХДАУ й співробітниками НПП «Нижньодніпровський». Разом чиновники, наукові співробітники, активісти та молодь намагалися скласти план вирішення екологічних проблем у їх рідних населених пунктах. Коли говорили про Херсон – згадували діяльність заводу «Мікрон», який забруднював повітря подрібненим вапном, також не оминули увагою незаконне нічне спалення шин у мікрорайоні «Склотара». Чиновники запевнили, що завод вже майже не працює і наразі перебуває на етапі закриття свого філіалу в нашому місті. А от із паліями шин справи набагато гірші, оскільки вони палять покришки вночі, а перевірки проводяться вдень. Було вирішено розпочати спільну роботу над вирішенням цієї проблеми.

Після серйозних перемовин молодь мала змогу трохи порухатися та пограти – на всіх чекав екологічний квест бібліотекою! Згідно з концепцією, Гончарівка являла собою велике місто, де кожен відділ був тією чи іншою вулицею, площею або сквером. Гравці рухалися за стрілками на своєму маршруті, й на кожній локації їм пропонували розгадати загадку, розв’язати кросворд або виконати завдання, щоб отримати назву наступного пункту маршруту. Наприклад, одним із завдань було правильно розсортувати сміття на вулиці Екологічній (тобто, у Центрі екологічної інформації). Щоб знати, куди рухатися далі, потрібно було нагріти праскою аркуш паперу, на якому молоком ми заздалегідь написали «вул. Абонементна». Від високої температури напис ставав видимим, і шукачі скарбу могли рушати далі. У кінці маршруту на них чекав солодкий скарб – цукерки в сундуку, який ми заховали у сквері «Гончарівська вітальня».

Після квесту гості знову зібралися у Центрі екологічної інформації, щоб більше дізнатися про його діяльність. Вони подивилися цікаву відеопрезентацію та прослухали інформацію про найяскравіші моменти з життя підрозділу бібліотеки, чий досвід виявився корисним: багато з почутого зацікавило гостей, вони пообіцяли втілити наші ідеї у своїх громадах.

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 2627282930