Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Кузько Кузякін «Що таке математика?»

This material is in Ukrainian

22.08.2019 08:38

Ця книга неймовірна і дивна водночас. Дуже дивна. Бо де ще ви знайдете видання, яке розпочинається таким розділом «Вступ, в якому буде категорично не рекомендовано братися за читання цієї книги»?

«Перш ніж почати, я мушу перепросити. По-перше, за те, що написав книжку, яка тобі напевне не сподобається. А, по-друге, що так одразу перейшов на «ти». Бо ж ти можеш бути ким завгодно. Зарівно учнем середньої школи, як і її директором. Ба навіть професором…», – саме так Дмитро Кузьменко (він же – Кузько Кузякін) вирішив розпочати свою книгу.

Далі він цілу сторінку розповідає, що саме може не сподобатися різним категоріям читачів, а потім задає читачеві питання, яке не лише спонукало до створення видання, а й стало його назвою: «Що таке математика?». «Щось про числа, еге ж? Принаймні всі мої знайомі відповіли саме так», – ділиться роздумами автор.

Після читання цієї книги ви не навчитеся краще рахувати, виписувати довжелезні формули чи з заплющеними очима малювати геометричні фігури. Проте дізнаєтеся, як створити однобічний папір та неможливий трикутник, як поділити кут навпіл лише за допомогою циркуля й лінійки без відміток.

Дмитро Кузьменко пояснює, чому вважає, що математика не зовсім реальна. На його думку, все дуже просто, бо вона «займається вивченням нереального, математичні об’єкти не існують ніде, крім уяви».

Цілий розділ книги присвячено числам та математичним діям: додаванню, відніманню, множенню та діленню. Автор повертається до часів, коли люди тільки-но навчилися рахувати. Окрему увагу Кузько Кузякін приділяє магічним властивостям чисел. Так-так, послідовники Піфагора вважали, що числа 1, 2, 3, 4 відповідають окремим стихіям природи, а 10 узагалі вважалося досконалим, бо складалося з сум вищезазначених чисел.

У кінці видання автор подає додаток з задачками на логіку та «Список насправді цікавих книжок про математику», який допоможе розкрити таємниці цієї надзвичайної науки.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

  123 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031