Головна Ресурси Інтернет Соціальний цитатник deepmemo як робочий інструмент читача і бібліотекаря у вебі

Соціальний цитатник deepmemo як робочий інструмент читача і бібліотекаря у вебі

Соціальний цитатник deepmemo як робочий інструмент читача і бібліотекаря у вебі.

 

 

Якщо ви багато читаєте і полюбляєте при нагоді продемонструвати свою ерудицію, то напевно, вам знайома проблема: людська пам'ять не безмежна. Не всі здатні цитувати напам'ять цілі сторінки нещодавно прочитаної книги. Доводиться робити закладки, виписки, нотатки, якось все це упорядковувати, щоб потім при нагоді швидко відшукати потрібне.

Блокноти, зошити, записники, каталожні картки, клаптики паперу і сигаретні пачки – ось місця зберігання цитат, афоризмів і влучних висловів у недавньому минулому.

Проте останнім часом у нас перед очима все частіше не книжкова або газетна сторінка, а монітор ПК. Процес «виділити – копіювати – вставити – зберегти» займає декілька секунд, звільняючи від необхідності нудного переписування тексту. Проблему систематизації своїх нотаток і впорядкованого зберігання їх на жорсткому диску кожен вирішує сам.

Своєчасно знайти потрібну цитату вдається не завжди. Читач веб-сторінок вимушений зберігати посилання в «Вибраному» свого браузера, робити закладки, сортувати все це по теках, заздалегідь створивши їх, потім якось упорядковувати цей масив даних.

Сервіс deepmemo (до речі, слоган проекту - "Запам'ятай, про що прочитав!") пропонує простий і зручний спосіб зберігання своїх веб-нотаток. Досить встановити тулбар для вашого браузера з сайту deepmemo, зареєструватися на сайті, – а далі все відбувається майже автоматично.

Подорожуючи вебом, виділяємо текст, необхідний для запам'ятовування, клацаємо по значку "зберегти цитату" або "зберегти та помітити", лунає характерний звук, - і ваша цитата надійно збережена на вашій сторінці. Відшукати її буде тим простіше, чим точніше ви помітите її ярликами (тегами). Всі ваші ярлики утворюють хмару тегов, по якiй можна судити про круг вашого читання і кількість цитат по тій або іншій темі.

Ви також можете:

- відправити потрібну цитату електронною поштою друзям

- прокоментувати свою нотатку

- скопіювати собі будь-яку вподобану цитату із сторінки іншого користувача

- зробити дану цитату загальнодоступною або доступною тільки для вас.

Отже, шановні читачі і бібліотекарі, deepmemo – ще один інструмент для роботи в мережі інтернет, а як ви його використовуватимете, залежить тільки від вас.

Наприклад, в інтернет-центрах бібліотек читачі зазвичай зберігають потрібні матеріали для рефератів, курсових і наукових робіт на робочому столі ПК, потім це копіюють на флешку або диск. Зберігши ж все це на deepmemo, ви маєте можливість продовжити роботу зі своєю колекцією цитат з будь-якого пункту доступу в інтернет, будучи упевненими, що все це надійно збережеться, не загубиться і не пошкодиться, як матеріальний носій інформації.

Зробивши посилання на свою сторінку на deepmemo в особистому блозі, профілі соціальної мережі, домашній сторінці або сайті, ви ознайомите широке коло користувачів з тим, що ви зараз читаєте, знайдете однодумців або читачів зі схожими уподобаннями.

Для бібліотекарів deepmemo може виконувати роль інтерактивного довідково-пошукового апарату з певної теми. Досить знайти в хмарі тегов той, що цікавить вас, і подивитися на збережене усіма користувачами сервісу під цим тегом. Звичайно, відбір цитат ведеться досить суб'єктивно, виходячи з особистих переваг і цілей користувача, але ніякому бібліотекареві не під силу здійснити такий моніторинг інтернет-ресурсів, що робиться колективно на deepmemo. Цікаво подивитися, які цитати зберігають користувачі під тегами книги, культура, бібліотеки, письменник і ін. Так можна виявити читацькі переваги, не удаючись до звичних опитів і анкетування.

Під кожним тегом можна підписатися на RSS-канал для нових надходжень цитат з теми. Таким чином, ви не втратите потрібну інформацію, матимете можливість порівняти, як дана тема розкривається в різних джерелах.

З використанням deepmemo спрощується обслуговування читачів в режимі ІРІ (вибіркове розповсюдження інформації): бібліотекар, знайшовши потрібний матеріал, зберігає його, систематизує і відразу ж може послати його електронною поштою своєму клієнтові.

Сервіс зберігання цитат також буде корисний краєзнавцям-бібліографам, адже для них будь-яка згадка про край, місто, історичний факт або земляка становить певну цінність. Ім'я, факт, подію, просто згадку краєзнавчого характеру, знайдену під час веб-пошуку, можна швидко зберегти і помітити, формуючи таким чином масив цитат з краєзнавства, а потім повернутися до нього для уточнення і аналізу. Якщо залучити до цієї роботи читачів бібліотеки і просто веб-користувачів, ефективність такої роботи набагато збільшиться.

Зазвичай під час веб-пошуку знаходиться багато потрібної інформації за темою ваших колег з сусідніх відділів. Раніше все це пропускалося з метою економії часу і в надії, що колега сам знайде цю інформацію. Тепер зберегти, помітити знайдене і оперативно поділитися з колегою не становить ніяких труднощів, підвищуючи продуктивність і кооперацію.

Хотілося б, щоб при виборі тегів не доводилося набирати слово у відповідному полі , а мати можливість просто вибрати з тих, що вже є на своїй сторінці.

Користуючись звичними термінами, бібліотекар, реєструючись на deepmemo, отримує індивідуальний віртуальний особистий каталог у величезній залі каталогів; нотатки і цитати, помічені бібліотекарем, самі записуються на картки, самі складаються в каталожні ящики, а ті у свою чергу самі будуються за алфавітом, а сам каталог є прозорим і дозволяє одразу оцінити масив інформації, що зберігається в кожному ящику. Будь-яка картка (цитата) за бажанням одразу може відтворити весь текст документа завдяки збереженим посиланням і скриншотам.

Оцінить економію часу і ресурсів – людських і матеріальних.

Тим більш приємно, що сервіс - приклад вдалого українського інтернет-проекту, який матиме свою нішу не тільки в Україні, але і в світі.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 151617
18192021222324
252627282930 
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день