Блог является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Блог
02.12.2012 13:47

Олесь Бузина "Верните женщинам гаремы"
После прочтения книги Олеся Бузины "Вурдалак Тарас Шевченко"  как-то захотелось ...

16.10.2012 09:51

Аравинд Адига "От убийства до убийства"
Я открыла эту книгу наудачу - она уже достаточно давно валяется в читалке - и пропала. Индия. Страшная,...

01.08.2012 08:43

Конкурс "Фото+цитата" для літераторів і блогерів, які мандрують
Мандри - не тільки зміна картинки, а й натхнення на творчість. Форум видавців звертається до письменників...

29.07.2012 08:30

Литературный конкурс “Облако и парус”
Объявлен международный конкурс рассказа “Облако и парус”. Дедлайн 31 октября 2012 года. Организатор:...

24.07.2012 08:26

Конкурс научно-популярных статей “био/мол/текст” 2012
Принимаются работы на конкурс научно-популярных статей “био/мол/текст” 2012 в области...


 

Гость | Войти


Версия для печати

Розділ 3. Українському роду нема переводу

 

 

 

 

Шануй батька і неньку - буде тобі скрізь гарненько.
     (Нар. прислів'я)

Хата без рушників – родина без дітей.
 (Нар. прислів'я )

 

 

 

 

Є скарби заховані в землю, а є такі, що передаються із покоління в покоління, чаруючи людську душу. До таких скарбів належить пам'ять народу, його звичаї і традиції. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка - усе це наша пам'ять, сила волі, історія, велична і всестверджуюча. Тож вміле використання в сімейному вихованні засобів, прийомів, методів української народної педагогіки дає змогу дитині жити й творити за законами краси.

 

Шкода М.Н. Традиції і свята українського народу. - Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007.-384 с.: іл.

Книга розповідає про календарні свята України: державні, церковні, професійні та родинні. Безліч цікавих фактів, захоплива манера розповіді роблять видання справжнім подарунком для всіх шанувальників вітчизняної культури. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись читацькою вимогою.

Українці: Свята. Традиції. Звичаї / Уклад. І. Коверець. - Донецьк: Альфа-Прес, 2004. - 304 с.

У книзі висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв, і пов'язаних з ними атрибутики, символіки – з давніх часів до наших днів, розкрито багатство, образність, співучість української мови. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись  читацькою вимогою.

Кондратович О.П. Українські звичаї: Народини. Коса ж моя... -  Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2007. - 240 с.

В епіцентр цієї книги поставлено жінку. Тут детально прослідковуються  різні етапи її становлення та життя. Представлено родильні звичаї - своєрідний кодекс правил, яких мала дотримуватись жінка виношуючи та народжуючи  дитину. Висвітлено погляди українців на дівочу косу та показано звичаї і обряди, пов'язані з нею. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись  читацькою вимогою.

Мовчан П.М. Витоки. Книга роздумів. Частина перша. - К.: Вид. центр «Просвіта», 2004. - 208 с.

Осягаючи історію власного роду і краю, історію традицій і вірувань, автор, відомий український поет, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Павло Мовчан, переконує своїх читачів, що через успадковані мову і культуру, звичаї, обряди ми прилучаємося до світової культури, до природної першооснови буття. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись   читацькою вимогою.

Сележан Й.Ю. Основи національного виховання (Українознавство: ритуально-міфологічна, звичаєва  та  обрядова  культура українців): Хрестоматія. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2007. - 272 с.

Автор вважає, що система виховання та освіти мусить бути саме національною. Він наголошує на необхідності широкого впровадження  в практику виховної роботи заходів саме на основі народних традицій. Тому у хрестоматії широко представлено давня праслов'янська міфологія, релігії стародавніх спільнот, розкриваються ритуально-міфологічні основи української обрядовості, висвітлюється матеріальна та духовна культура українців. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись   читацькою вимогою.

Педагогічна мудрість віків: навч . посіб. уклад. : В.Л. Омельяненко, А.І. Кузьмінський. – К.: Знання, 2009. – 411с. - (Навчально-методичний комплекс з педагогіки).

У посібнику зібрано і тематично скомпоновано понад дві з половиною тисячі прислів'їв, приказок, афоризмів і крилатих висловів із Біблії, інших історико-літературних пам'яток, влучних і мудрих висловлювань відомих діячів світової культури, що стосуються різних аспектів виховання і освіти молодого покоління. Ви можете ознайомитись з цією книгою в нашій бібліотеці, скориставшись   читацькою вимогою.


 

Малихін А., Ткач В. Народно-педагогічні традиції українського весілля // Рідна школа. - 2009. - №10. - С. 57- 68.

Дослідники відмічають, що весільна обрядовість і звичаєвість українців загалом дають широке уявлення про моральні, етичні, трудові та естетичні погляди народу, різноманітні аспекти його життєдіяльності. Весільні обряди в історичні періоди на різних етапах суспільного розвитку виконують важливі соціально-виховні функції, формують певне бачення таких цінностей молодого подружжя, як взаємоповага, дружба, кохання, доброта і злагода в майбутньому сімейному житті. На цю тему і розмірковує автор цієї статті. Продовження  виконують важливі соціально-виховні функції, формують певне бачення таких цінностей молодого подружжя, як взаємоповага, дружба, кохання, доброта і злагода в майбутньому сімейному житті. На цю тему і розмірковує автор цієї статті. Продовження  читайте в журналі.  Ви також можете замовити повний текст статті, скориставшись нашою послугою– електронна доставка документа

Петренко І. Шлюб і сім'я в середовищі православного населення Гетьманщини другої половини ХVIII ст. // Пам'ять століть.  – 2011. - № 1-2. –С. 206-217.  

Стаття характеризує шлюбно-сімейні відносини православного населення Гетьманщини  у II половині  XVIII ст. На прикладі  документів фонду Пирятинського духовного правління, що зберігаються в Державному архіві Полтавської області, простежено роль Російської православної церкви у  процесі  регулювання  шлюбно-сімейних  відносин. Охарактеризовано причини  розлучень подружжя, діяльність духовних судів із цих питань, а також порушення священнослужителями шлюбно-сімейного законодавства Російської імперії. Продовження читайте в журналі. Ви також можете замовити повний текст статті, скориставшись нашою послугою – електронна доставка документа.

 

Озель В. Форми укладення шлюбу в Україні у дохристиянські часи (історико – правове дослідження) // Юридична Україна. - 2010. - №10. - С. 29-33.

 Стаття присвячена дослідженню різних форм укладення шлюбу, що були поширені в Київській Русі до прийняття християнства. Розглядається процес трансформації одних форм укладання шлюбу в інші, більш розвинені. Простежується вплив стародавніх звичаїв на формування українського звичаєвого права у сфері регулювання шлюбних правовідносин. Продовження читайте в журналі. Ви також можете замовити повний текст статті, скориставшись нашою послугою – електронна доставка документа.

 

Інтернет-ресурси

 

 

  http://traditions.org.ua/

  Ресурс «Українські традиції» представляє усну народну творчість, українські звичаї та обряди. Тут ви також знайдете сценарії старовинних  обрядів та календарних свят, весільні та повстанські пісні, колядки, щедрівки, веснянки. Розділ  «Кухня» пропонує  українські страви та напої, обрядові страви. У розділі «Народний одяг» представлені різновиди українського одягу з урахуванням регіональної специфіки.

 

 

 

Українські народні  пісні.

 

 

 

 

  Колискові

 

"Ой баю, мій баю"

"Ой спи, дитя, без повиття"

"Питається сон дрімоти"

Весільні

 

"Звичайна пісня"

 

"Обрядові весільні пісні"

 

Застольні

"Ішли воли"

"Косив козак травку рано"

Вход