Блог является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Блог
02.12.2012 13:47

Олесь Бузина "Верните женщинам гаремы"
После прочтения книги Олеся Бузины "Вурдалак Тарас Шевченко"  как-то захотелось ...

16.10.2012 09:51

Аравинд Адига "От убийства до убийства"
Я открыла эту книгу наудачу - она уже достаточно давно валяется в читалке - и пропала. Индия. Страшная,...

01.08.2012 08:43

Конкурс "Фото+цитата" для літераторів і блогерів, які мандрують
Мандри - не тільки зміна картинки, а й натхнення на творчість. Форум видавців звертається до письменників...

29.07.2012 08:30

Литературный конкурс “Облако и парус”
Объявлен международный конкурс рассказа “Облако и парус”. Дедлайн 31 октября 2012 года. Организатор:...

24.07.2012 08:26

Конкурс научно-популярных статей “био/мол/текст” 2012
Принимаются работы на конкурс научно-популярных статей “био/мол/текст” 2012 в области...


 

Гость | Войти


Версия для печати
Блог > Литературное ассорти > Книга, яка не залишить байдужим нікого

Книга, яка не залишить байдужим нікого

20.02.2012 12:09

   Як умовити російськомовного читача взяти в руки книгу українського автора, якщо він до цього часу собі такого ніколи не дозволяв і в нього завжди на таку пропозицію з боку бібліотекаря заздалегідь підготовлена відмова? Дуже просто. Взяти книгу (а вона обов'язково повинна бути гарною!), відкрити на тому місці, де особливо зачіпає твою душу і пронизує твоє серце, і, дивлячись людині прямо у вічі, вимагати: “Читай!” І не жалкувати, якщо доведеться це повторити не один раз. А ось коли у “нарешті слухняного читача” на обличчі ви помітите сльози (як один із варіантів), то знайте: ви зробили добру справу – ця людина вже ніколи не залишиться байдужою до справжньої української прози.
   Одним  з таких творів, який, на мій погляд, зворушує, змушує думати, є книжка Марії Матіос, що об’єднала повісті “Москалиця” і “Мама Маріца  – дружина Христофора Колумба”. Це книга, яку без перебільшення варто назвати однією з найбільших подій в українській прозі кількох останніх років.
   Таку книжку не можна було вигадати, так буває тільки в житті. Марія Матіос представила дві трагедії, гіркі і страшні, які до останніх сторінок залишають нас у напруженому стані зі своїми припущеннями-передбаченнями і які торкаються больових точок нашої свідомості.
   Героїня повісті “Москалиця” – Северина – живе у карпатському селі, вона дочка російського солдата, котрий був на ночівлі в її матері під час Першої світової війни. Тому в селі її прозвали Москалицею. Війни, радянські репресії та специфічне ставлення односельців роблять дівчину дуже відлюдною, вона стає знахаркою, лікує бійців УПА  та НКВС, і доживає до наших днів.
   Героїня повісті “Мама Маріца – дружина Христофора Колумба” дівчина Маріца з Молдови виходить заміж за українця та переїздить жити до західноукраїнського містечка. Чоловік гине в автокатастрофі, а син внаслідок травми під час пологів виявляється психічно хворим. Усе життя головна героїня прагне спокутувати свою вину, адже вважає, що недостатньо любила і піклувалась. Кінцівка твору виявилася у стилі художніх фільмів 80-х років: додумуй на свій смак.
   Дуже хочеться, щоб Марія Матіос “не списалася”. Адже, на жаль, зараз таке трапляється, що улюблені письменники або перестають писати, або “штампують”  не дуже якісні твори, гонячись за їх кількістю. А це нас, читачів, дуже засмучує.

Автор - Зоріна Залуцька

Напишите свой комментарий
Ваше имя
E-mail (не будет опубликован)
* Текст сообщения

Вход